Ciha Konaklamasız Orman Parkı İşletmesi İhalesi Yapıldı

tarafından
26
Ciha Konaklamasız Orman Parkı İşletmesi İhalesi Yapıldı
Bu haber 40 kez okundu.

 

Arhavi Belediyesi tarafından Ciha Kalesi ve bölgesinin ilçe turizmine kazandırılması adına önemli bir adım atıldı.

Belediye Başkanı Turgay Ataselim’in seçim vaatleri arasında yer alan, ilçenin önemli sembollerinden Ciha Kalesinin ilçe turizminde daha ön plana çıkarılması için yapılan çalışma ve girişimler devam ediyor.

Başkan Ataselim’in talimatlarıyla geçtiğimiz günlerde Ciha Kalesi bölgesine ulaşımın sağlanması için yol genişletme bakım ve onarım çalışmaları başlatılmıştı.

Proje kapsamında önemli bir gelişme ise Arhavi Orman İşletme Müdürlüğünün Ciha Konaklamasız Orman Parkı İşletmesi ihalesi Arhavi belediyesi tarafından alınması oldu.

İhale kapsamında 9,2 hektar alanın 20 yıl süreyle Orman Parkı olarak işletilmesi Arhavi Belediyesi tarafından yapılacak.

Belediye Başkanı Turgay Ataselim konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ciha Kalemiz tarihi değeri olan ilçemizin önemli sembollerinden biridir. Bu bölgenin ilçe turizminde önemli bir yer alacağına inanıyoruz ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Hayata geçireceğimiz projelerle Ciha Kalemiz artık hak ettiği değeri kazanacaktır” şeklinde konuştu.

Başkan Ataselim ayrıca çalışmanın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade etti. – Arhavi Belediyesi