CHP Borçka İlçe Başkanı Merttürk, “Verilen Vaatlerin Arkasında Durmaya Her Zaman Devam Edilecektir”

tarafından
7
CHP Borçka İlçe Başkanı Merttürk, “Verilen Vaatlerin Arkasında Durmaya Her Zaman Devam Edilecektir”
Bu haber 14 kez okundu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Borçka İlçe Başkanı Hüseyin Merttürk, “Ercan Orhan verdiği söz ve vaatlerin her zaman arkasında durmaya devam edecektir” dedi.

31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler seçimi ile birlikte Borçka’da kullanılan 6.401 geçerli oyun 3.283’ünü alan Cumhuriyet Halk Partisi adayı Ercan Orhan Borçka Belediye Başkanı seçildi. En yakın rakibi Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Erdem ise 2.844 oy aldı.

Borçka Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Merttürk, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından açıklamalarda bulunarak seçimin sağ duyulu ve demokratik bir şekilde gerçekleştiğini söyledi.

Borçka’da 5 yıl daha Belediye Başkanlığı için yetki alan Ercan Orhan’ı tebrik eden İlçe Başkanı Merttürk, “Ercan Orhan verdiği söz ve vaatlerin her zaman arkasında durmaya devam edecektir” dedi.

Seçim sonuçlarının hayırlara vesile olmasını dileyen Merttürk, “Hepimizin bildiği üzere yerel seçimleri kampanyası sonunda 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşen seçim sonucu, Başkanımız ve aynı zamanda başkan adayımız “Ercan Orhan” siz seçmenlerin teveccühlerini ve tercihleri ile yeniden seçilerek önümüzdeki 5 yıl için yetki almıştır. Bu kampanyada Cumhuriyet Halk Partisine gönülden ve karşılıksız duygularla bağlı gençlerimize, kadın kollarımıza, ilçe yönetim kurulumuza, sokakta bizde el atan, omuz veren her bir vatandaşımıza, bizimle birlikte terleyen, yorulan, alkışlayan herkese bir kez daha teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

Seçimlerin anayasal zorunluluk gereği demokratik bir biçimde başlayıp ve sonuçlanması siz Borçka’lı hemşerilerimizin sağ duyulu ve olgun davranışları sayesinde gerçekleşmiştir. Yaşam alanlarımıza sahip çıkarak bir kez daha onayladığımız başkanımız Ercan Orhan verdiği söz ve vaatlerin her zaman arkasında durmaya devam edecektir bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Borçka halkı olarak bizler kendimize yetecek birikim ve tecrübelerimizle kendimizi yönetecek kadar yetenek ve kabiliyete sahibiz. Yeter ki birlikte olmayı bilelim. Feodal bağlarla bağlı olduğumuz bu duyguyu önemsediğimiz sürece kendimize yabancılaşmamız mümkün değildir. Birlikte yönetme parolamızla bütün hemşerilerime seçim sonuçlarının hayırlara vesile olmasını diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye açıklamalarda bulundu. – Zeynep Küçük