CHP Borçka Belediye Başkan Adayı Orhan, afişlerinin yırtılması nedeniyle açıklama yaptı

tarafından
35
CHP Borçka Belediye Başkan Adayı Orhan, afişlerinin yırtılması nedeniyle açıklama yaptı
Bu haber 63 kez okundu.

 

Borçka ilçesinde CHP Borçka belediye başkan adayı Ercan Orhan’ın afişlerinin yırtılması nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Başkan Adayı Orhan yaptığı açıklamada; “Bunlar hoş şeyler değil ve bunu partizanlık olarak ta değerlendirmiyorum. Borçka insanı bu anlamda demokrasiye, Atatürk ilke  ve inkılaplarına inanan ve çağdaş yaşamı seven, yarışları bir savaş gibi değil demokratik bir unsur olarak gören yapısı vardır” dedi.

Borçka’da Hastane bölgesinde Mevcut belediye başkanı aynı zamanda ve yine aday olan Cumhuriyet Halk Partili Borçka Belediye Başkan adayı Ercan Orhan’ın asıldığı afişler bilbord’larıyla birlikte tahrip edilmesiyle ile ilgili CHP’li Borçka Belediye Başkan adayı Ercan Orhan şunları söyledi.

Orhan, “Biz kendi çalışmalarımızı yapıyoruz, rutin olarak sürdürürken ev gezilerimiz, esnaf gezilerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Bunun yanı sıra afişlerimizi astık ve malum hastane bölgesinde asmış olduğumuz afişleri yırttıkları gibi oradaki bilbord’larıda kırmışlar. Bunlar hoş şeyler değil ve bunu partizanlık olarak ta değerlendirmiyorum ve cahil birisinin yani artık kimin yaptığını bilmiyorum ama aklı başında olan bir insanın yapacağını düşünmüyorum.

Borçka insanı bu anlamda demokrasiye, Atatürk ilke  ve inkılaplarına inanan ve çağdaş yaşamı seven, yarışları bir savaş gibi değil demokratik bir unsur olarak gören yapısı vardır. Bu anlamda yapılan bilbord kırmalar yada afişlerin yırtılması gibi bu Borçka’ya yakışan tavır değildir. Bunu da bir Borçka’lının yaptığını zannetmiyorum ama hoş bir şey değil ama en azından güzel bir görüntü değil Borçka’mız adına ve buna da hepimizin dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum” diye ifade etti. – Zeynep Küçük