CHP Artvin’de Yürüyüş Düzenledi

tarafından
21
CHP Artvin’de Yürüyüş Düzenledi
Bu haber 40 kez okundu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Örgütü, seçim çalışmaları için yürüyüş düzenledi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin düzenlenen yürüyüşe katılmadı.

CHP, Artvin’de aday gösterdiği Bilgehan Erdem, il ve ilçe örgütlerinin katılımıyla seçim çalışmalarını başlattı.  Hastane kavşağı kolorta mevkiinde buluşan Cumhuriyet Halk Partililer Halitpaşa Meydanına kadar yürüdü. İlk açıklamasını Halitpaşa Meydanı’nda gerçekleştiren Erdem, ayrımcılık yapmadan birlik ve beraberlik içinde çalışmalar yürüteceğini söyledi.

CHP seçim startı verirken Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in hem yürüyüşte hem açıklamada bulunmaması dikkat çekti.

Halitpaşa Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında CHP Artvin İl Örgütü İl Başkanı Orhan Atan, Elçin’e bugüne kadar yaptığı çalışmalar için teşekkür ederek, “Kırgınlıklar olabilir. Mevcut Artvin Belediye Başkanımız Demirhan Elçin kırgın olabilir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi il örgütü ve ilçe örgütü olarak da kendilerine yaptığı çalışmalardan, başarılı çalışmalardan dolayı çok çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Atan’dan sonra Artvin halkına seslenen CHP Artvin Belediye Başkan Adayı Bilgehan Erdem, CHP’li belediye başkanları hakkında konuşarak “Kimse belediye başkanlarımızın hiçbirine haram yardım diyemez, çaldı diyemez, çırptı diyemez, namussuzdur diyemez, yedi ceddine araba kiraladı diyemez. Öyle bir miras var ki bizim yanlış yapmamız mümkün değil. O yüzden onlara da söylüyorum sizden feyiz alıyorum, sizden güç alıyorum. Verdiğiniz emeklere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Elçin’in belediye başkanlığı döneminde yaptığı çalışmaları hatırlatan Erdem, “Sizin borç batağında devrettiğiniz belediyenin bugün kasasında 35 milyon var. Bu memleketin 50 yıllık alt yapı sorununu çözdü. Sizin döneminizde içilen çamurlu suları biliyoruz. Yapılıp da nereye gittiği bilinmeyen kavurmayı biliyoruz. Bir günde 150 kilo beyaz peyniri kime yedirdiniz biliyoruz. O yüzden hiç elinizi ovuşturmayın. Buradan size ekmek yok” şeklinde konuştu. – Gökhan Özçelik