CHP Artvin’de Yerel Seçim Startı Verdi

tarafından
21
CHP Artvin’de Yerel Seçim Startı Verdi
Bu haber 39 kez okundu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin’de aday gösterdiği Bilgehan Erdem, il ve ilçe örgütlerinin katılımıyla seçim çalışmalarını başlattı.

Programa, CHP’li İlçe Belediye Başkan ve adayları, il ve ilçe örgütleri katıldı.

Hastane kavşağı kolorta mevkiinde partililer ile buluşan Bilgehan Erdem, buradan parti binasına kadar yürüyerek vatandaşları selamladı.

Halitpaşa Meydanında partililere ilk açıklamasını yapan Erdem, ayrımcılık yapmadan birlik ve beraberlik içinde çalışmalar yürüteceğini söyledi.

CHP’den belediye başkanı adayı olmanın gururunu yaşadığını ifade eden Erdem, “Kimse belediye başkanlarımızın hiçbirine haram yardım diyemez, çaldı diyemez, çırptı diyemez, namussuzdur diyemez, yedi ceddine araba kiraladı diyemez. Öyle bir miras var ki bizim yanlış yapmamız mümkün değil. O yüzden onlara da söylüyorum sizden feyiz alıyorum, sizden güç alıyorum. Verdiğiniz emeklere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Erdem, siyasete girme kararını verme konusunda zorlandığını ancak kendisine verilen desteği görünce mutlu olduğunu ifade ederek, il örgütüne ve vatandaşlara teşekkür etti.

Konuşmasında AK Parti belediye başkan adayını da eleştiren Erdem, “Sizin borç batağında devrettiğiniz belediyenin bugün kasasında 35 milyon var. Bu memleketin 50 yıllık alt yapı sorununu çözdü. Sizin döneminizde içilen çamurlu suları biliyoruz. Yapılıp da nereye gittiği bilinmeyen kavurmayı biliyoruz. Bir günde 150 kilo beyaz peyniri kime yedirdiniz biliyoruz. O yüzden hiç elinizi kovuşturmayın. Buradan size ekmek yok. Biz Artvinliyiz, özümüz sözümüz sevgi. Burada evi bile olmayan, iş bittikten sonra ağababalarının yanına gidenlere buradan ekmek çıkmaz.  Bu sokakları bileceksin, bu sokaklarda yürüyeceksin. Derdimizle dertleneceksin, halimizle halleneceksin. Sana ekmek yok hiç kusura bakma.” diye konuştu. – Zeynep Küçük