CHP Artvin Teşkilatı Yerel Seçime Hazır

tarafından
49
CHP Artvin Teşkilatı Yerel Seçime Hazır
Bu haber 95 kez okundu.

CHP Artvin İl ve İlçe Teşkilatı yerel seçime hazır.

CHP Artvin İl ve ilçe teşkilatı, İl Başkanlığında yerel seçim öncesi bir araya geldi.

Toplantı öncesi basına açıklamalarda bulunan CHP Artvin İl Başkanı Orhan Atan, il ve ilçelerde yerel seçime hazır olduklarını söyledi.

CHP’de belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliği adayları örgüt içi üye bazlı ön seçimle belirlenmesi bekleniyor.

Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan CHP Artvin İl Başkanı Orhan Atan, “Bilindiği gibi 31 Mart 2024 tarihinde mahalli idareler seçimlerimiz yapılacak olup, bu kapsamda genel merkezimizce il başkanlığımıza gönderilen 20.11.2023 tarihli ve 2023/1582 sayılı genelge ile mahalli idareler seçimlerinde partimizce belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliği aday adaylığı süreci başlamıştır. Genelge kapsamında mahalli idareler seçimlerinde aday adayı olmak isteyenler 21.11.2023-28.11.2023 tarihler arasında, yasa gereği kamu görevlileri ve örgüt yöneticileri ise 01.12.2023-05.12.2023 tarihleri arasında istifa ederek adaylık başvurularını yapabileceklerdir. Bu doğrultuda il başkanlığımız hafta sonu da dahil olmak üzere aday adaylarımıza ve tüm partililerine açık olacaktır. 31 Mart 2019 seçimlerinde sosyal belediyecilik ile kazanan tüm belediyelerimizin yanında tüm il ve ilçelerimizde de aynı başarıyı sağlayacağız. Bu kapsamda, mahalli idareler seçiminde adaylarımızın belirlenmesi yöntemi konusunda genel merkezimize örgütümüzün görüşlerini bildirebilmemiz için il yönetimi olarak tüm ilçelerimizi ziyaret ederek tüm ilçe örgütlerimizin ve belediye başkanlarımızın görüşlerini aldık. Ziyaretlerimizde, ilçe örgütlerimizin yapılacak mahalli idareler seçimlerine hazır olduğunu, seçimleri büyük bir coşku, umut ve heyecanla beklediklerini gördüğümüzü gururla bildiriyoruz. Yine tüm ilçe örgütlerimiz adaylarımızın örgüt içi üye bazlı ön seçimle belirlenmesi yönündeki taleplerini genel merkezimize bildireceğiz.

Bu kapsamda demokratik yöntemlerle belirlenecek olan adaylarımızla; örgütümüzün heyecan, özveri ve coşkusuyla; 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerimizde, 2019 seçimlerinde ilimizde kazandığımız başarıyı tüm ilçelerimize yayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” diye açıklamalarda bulundu. – Gökhan Özçelik