CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan, Mazbatasını Aldı

tarafından
164
CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan, Mazbatasını Aldı
Bu haber 326 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, mazbatasını aldı.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Gensel seçimlerinde CHP’den Artvin Milletvekili seçilen Uğur Bayraktutan mazbatasını aldı.

Artvin İl Seçim Kurulu Başkanı Mustafa Onur tarafından CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’a mazbatası teslim edildi.

İl Seçim Kurulu Başkanı Onur Milletvekili Bayraktutan’a başarılar diledi. Bayraktutan mazbatasını almasının ardından adliye önünde toplanan partililerle bir araya geldi.

Burada basın mensuplarına kısa bir değerlendirme yapan Bayraktutan, “Artvin Adliyesi’nden Sayın Başkandan ve kuruldan 28. Dönem Milletvekilliğine ilişkin mazbatayı aldık. Artvin halkına hayırlı uğurlu olsun. Bu güzel ana eşlik eden büyük ailem Cumhuriyet Halk Partisi örgütü ile beraber Belediye Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız, İlçe Yöneticilerimiz, İl Yöneticilerimiz, belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız; daha doğrusu en yükseğinden il başkanımızdan, en sade üyemize kadar ve bunun yanında millet ittifakı birleşenlerinden ve ayrıca Artvin halkı ile bu güzel anı eşlik ettik. Bu anlamda çok gururluyuz. Artvin bize 5. Dönemde Artvin halkının vekilliğini onurunu temsil etmeye yetkisi verdi. Buradan söz veriyorum bu büyük bir onur benim için, ailem için.

Ben Artvin’i bugüne kadar en iyi şekilde temsil ettim bundan sonra bir söz daha veriyorum. Çıtanın ne kadar yükseldiğini Artvin’in nasıl temsil edildiğini hep beraber göreceğiz. Bu anlamda bütün Artvin’e kamuoyuna Türkiye’ye bir çağrıda bulunuyorum, seçim kampanyası sırasında demiştim ki bu ülkeyi Mustafa Kemal’in ülkesi yapacağız bu konuda hiçbir tereddüttünüz olmasın. 28 Mayıs’ta, pazar günü bu ülkenin Cumhurbaşkanını seçeceğiz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı seçilip 29 Mayıs sabahı Çankaya Köşkü’nde Mustafa Kemal’in koltuğunda oturacak. Tek çabamız budur. Bu anlamda Artvin üzerine düşeni bundan sonra da yapacak parti devletini tarihe gömeceğiz.

Parti devleti kamu görevlilerine de daha önce de söylemiştim; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kamu görevlisi olsunlar. Son bir kez daha onları uyarıyorum, partiler gelir gider belki var olan Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Ben bu mazbatayı bütün Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri ve Cumhuriyet devriminin yılmaz bekçileri adını alıyorum. Anayasa’ya göre seçim sonuçlarını açıklanmasında yasal süre 3 gün. Meclis açıldığı andan itibaren yeminimizi yapar yapmaz derhal göreve başlayacağız ve ardından Artvin’e geleceğiz. Pazar akşamına kadar yoğun bir mesaimiz var. Tüm Artvin’e hangi siyasal gelenek ve düşünceden olursa olsun bu tek adam rejimine karşı dur deme ile alakalı ortak faydası olan herkese diyorum ki hadi başlıyoruz, yolumuz açık olsun, bahtımız açık olsun, ayağımıza taş, gözümüze yaş değmesin.

Bu mazbata benim değildir, burada olan Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakının büyük ailesinindir. Ben onların adını sembolik olarak alıyorum, üzerimdeki sorumluluğun ağırlığının farkındayım. Artvin bu dönemde beni izleyerek diyecek ki bu benim milletvekilim, bunu hep beraber yaşayacağız. Bize oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Bize katkı veren bütün kardeşlerime hem şahsım adıma hem büyük ailem Cumhuriyet Halk Partisi örgütü adına, belediye başkanlığından başlamak üzere en içten şükranlarımı ifade ediyorum, hepsinin önünde saygı ile eğiliyorum sağ olsunlar var olsunlar” diye açıklamalarda bulundu. – Tahsin Atasert