CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan, Gaziantep Deprem Bölgesine Gitti

tarafından
223
CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan, Gaziantep Deprem Bölgesine Gitti
Bu haber 441 kez okundu.

 

Artvin Milletvekili ve CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Uğur Bayraktutan dün Gaziantep Nurdağı’na gitti. Bayraktutan, insanların çaresizce devlet görevlilerin gelmesini beklediğini aktardı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilde yaşanan 7.5 şiddetinde depremin ardından dün Artvin Milletvekili ve CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Uğur Bayraktutan Gaziantep Nurdağı’na gitti. Sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunan Bayrakturan, insanların çaresizce devlet görevlilerin gelmesini beklediğini belirterek “Korkunç bir tablo ile karşı karşıyayız. İnsanlar devlet nerede diye haykırışlar içerisindeler.  Enkaz altında yüzlerce, binlerce insan var. Buradan sesleniyoruz. Bu feryatlara bir an önce ses verilmesi gerekiyor. Onun için buradayız” ifadelerini kullandı.

Bayraktutan, sosyal medya hesaplarından paylaştı video ile deprem bölgesinde neler yaşandığı hakkında açıklamalarda bulundu. Bayraktutan, insanların enkaz altında kalan yakınlarını çaresizce beklediğini belirterek  “Gaziantep Nurdağı’ndayız. Korkunç, vahim bir tablo var. Kelimelerle anlatılamayacak, kelimelerin kifayetsiz kaldığı korkunç tablo ile karşı karşıyayız. Enkaz başlarında insanların çaresizliğini gördük. İnsanlar, ailelerini, yakınlarını, kardeşlerini, babalarını, annelerini enkazların altında umutsuzca bekliyorlar. 30 saat geçti bir devlet görevlisi yok diye haykırışlarda bulunuyorlar. Buradan sesleniyorum. Tabii ki yardımların gelmesi çok önemli, yardımların bir an önce buraya yetiştirmek önemli ama şu anda burada enkaz altında belki yüzlerce belki binlerce insan var, bu insanların bir an önce çıkarılması gerekiyor. Bu feryatlara ses verelim. Onun için buradayız”  şeklinde konuştu.