ÇAYKUR ZİRAAT ODALARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

2020 Yaş çay kampanyası öncesi yaş çay fabrikalarında bakım, onarım, demontaj, yenileme, temizlik gibi temel alanlardaki çalışmalarını tamamlayıp fabrikaları hazır hale getiren Çaykur kampanya öncesi çay bölgesindeki ziraat odalarının başkanları ile bir toplantı yaparak çayın hasat süreciyle ilgili yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıya Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Âlim, Genel Müdür Yardımcıları Süleyman Pınarbaş, Dr. Turgay Turna ve ilgili daire başkanları ev sahipliği yaparken; Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun bölgesinden ziraat odalarının başkanları katıldı.

Çayın tüm paydaşları ile uyum içerisinde çalışmayı hedeflediklerini belirten Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Âlim, “çay bölgesinde örgütlü olan ziraat odası başkanlarıyla 2020 yaş çay kampanyası öncesinde bir araya gelerek ülke genelinde etkili olan virüs salgını nedeniyle geçen yıllardan farklı olarak alınması gereken ilave tedbir ve önlemler kapsamında yapılan hazırlıklar konusunda kendileri ile bilgi alışverişinde bulunduklarını, böyle bir süreçte ziraat odalarının üreticililerimizin yanında olarak destek vermek istediklerini ” söyledi.

Bu haber 1.918 kez okundu.