Ç.V.B.’den Eğitime Destek

tarafından
264
Ç.V.B.’den Eğitime Destek
Bu haber 521 kez okundu.

Çoruh Vadisi Borçkalı’lar Derneğinden eğitime destek.

Memlekete olan vefa borçlarını ödemek için eğitimden, kültüre, sanata, yardıma kadar her alanda katkı sunan Çoruh Vadisi Borçkalı’lar Derneği pandemi döneminde de Borçka’ya maske, dezenfektan, kolonya tedarik edip Borçka’ya gönderdi.

Eğitim için kitap, kırtasiye malzemeleri  gönderiyor, imkanları ölçüsünde İstanbul’da eğitim gören üniversite öğrencilerine burs sağlıyor.

Son olarak eğitim destek amacıyla Borçka’ya kırtasiye malzemesi gönderildiğini belirten Dernek Başkanı Hasibe Özkan, “2006 yılında dayanışma ve yardımlaşma amacıyla kurulan Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği, hemşerilerine ve öğrencilerin eğitimlerine yönelik projeler yaparak desteklerini sürdürüyor. Dernek yönetimi olarak yaptığımız  projelerde eğitim önceliğimizdir. Kısıtlı imkanlarla ihtiyaçlı  hemşerilerimize dokunmaya çalışıyoruz. Derneğimiz tarafından yaz başında başlatılan ‘Kırtasiye Kampanyası’ tamamlandı ve öğrencilerimizle buluşmak üzere yola çıktı. Borçka ilçesindeki okullarda öğretim gören, ihtiyaçlı öğrencilerimizin eğitimlerine ufakta olsa katkı amaçlı, derneğimiz tarafından bir kampanya başlatılmıştı ve yoğun bir çalışma sonunda sezona yetiştirildi. Toparlanan kırtasiye malzemeleri her öğrenciye eşit şekilde, 16 çeşit üründen oluşan malzeme,  ayrı ayrı paketlenerek hazırlandı, gönderilmek için kolilere kondu ve “Bizim Kargo” yardımı ile yola çıktı. Daha önceden belirlenen ihtiyaçlı öğrencilere dağıtılmak üzere Borçka’ya ulaştırıldı. Bu anlamlı kampanyamıza desteklerini esirgemeyen, duyarlı hemşerilerimiz, Eğitimci Cemil Yavuz beye, Hopalılar Derneği Başkanı Serpil Çapan hanıma, derneğimizin yönetim kurulu üyesi Av. Kemal Makaroğlu beye, derneğimizin üyesi Terzi Rahmi Menşur beye ve kızına, derneğimizin üyesi iş insanı Arif Melek beye, Macahelli Mimar iş insanı Halit Zengin beye, Macahel Vakfı önceki dönem başkanlarından, derneğimizin yönetim kurulu üyesi iş insanı Mehmet Cesur beye, derneğimizin ve Artvinliler Hizmet Vakfı yönetim kurulu üyesi Muhterem Yılmaz beye, derneğimizin yönetim kurulu üyesi, Başkan Vekili Edip Candaş Melek beye, derneğimizin üyesi, Artvinliler Hizmet Vakfı Danışma Kurulundan Haydar Menteş beye,  derneğimizin üyesi emekli eğitimci Niyazi Özgen beye, derneğimizin kadınlar komisyonundan Sevinç Uyutan Çınar, Nursal Satır hanımlara ve bizlere her konuda yardımcı olan destek veren Şengel Kırtasiye’ye katkılarından dolayı  teşekkür ediyoruz. Allah kazançlarına bereket versin. Ayrıca, derneğimize gelen kırtasiye malzemesini paketlemede yardımcı olan, Borçka’lı hanımlara ve Hasan Subaş beye de teşekkür ederiz, emeklerine sağlık” diye ifadelerde bulundu. – 7 MART