Borçka’lı Hayırsever Tarafından Yaptırılan Mahalle Camisi Hizmete Açıldı

tarafından
130
Borçka’lı Hayırsever Tarafından Yaptırılan Mahalle Camisi Hizmete Açıldı
Bu haber 149 kez okundu.

            Borçka’lı Hayırsever Yusuf Yüksel ve diğer hayır sever vatandaşlar tarafından yaptırılan Cami hizmete açıldı.

            Artvin’in Borçka ilçesi Yusuf Yüksel Aydınlar Mahallesi Cami açılışında Artvin Valisi Yılmaz DORUK’un yanı sıra Borçka Kaymakamı Ali Osman BULAT, Borçka Belediye Başkanı Ercan ORHAN, İl Müftüsü Hasan GÜNEŞ, Hayırsever Yusuf YÜKSEL, din görevlileri ve çok sayıda  vatandaşlar katıldı.

            Düzenlenen açılışta konuşan Valimiz Yılmaz DORUK, Caminin şehrimize hayırlı olmasını diledi.

Camii inşasında katkısı bulunan hayırseverlere teşekkür eden Vali DORUK, “Mimarından işçisine bu güzel eserin ortaya çıkmasında büyük emek veren tüm kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Peygamber efendimiz (S.A.V.) bir hadisi şeriflerinde ‘Kim Allah’ın rızasını talep ederek bir mescit inşa ederse, Allah-u Teâlâ’nın da ona cennette bir ev inşa edeceğini’ müjdeliyor. Mescitlere sahip çıkmamız, onları imar ve ihya etmemiz önemli. Bunun yolu da camilerimizi ibadet ve ilimle birlikte hayatımızın merkezi haline getirmekten geçiyor. Cami, dayanışmanın kardeşliğin mekanıdır. Hiçbir ayrım yapmadan yaradılanı yaradandan ötürü sevdiğimiz evrensel kardeşliğimiz evvela camilerde vücut bulur. Bir millet bütün renkleriyle kardeş olduğunun bilincine camilerde varır. Bunun için cemaati olmayan her cami ne kadar görkemli olursa olsun yetim ve öksüz bir eserdir. Çocuk sesleriyle güzelleşmeyen, gençlerin heyecanıyla dolmayan camiler mahsun kalır. Gençlerimiz başta olmak üzere bölge insanının Yusuf Yüksel Camini öksüz ve yetim bırakmayacaklarına inanıyorum. Bu düşüncelerle bugün açılışını yapacağımız camimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Diğer konuşmacıların ardından dualarla açılışı yapılan camide bir süre incelemelerde bulunan Vali Yılmaz DORUK, İl Müftüsü Hasan GÜNEŞ’ten bilgi alarak açılış tören daha sonra sona erdirildi. – GÖKHAN ÖÇZELİK