Borçka’da “Yaya Önceliğimiz Kırmızı Çizgimizdir” Etkinliği Düzenlendi

       Borçka ilçesinde “Yay Önceliğimiz Kırmızı Çizgimizdir” etkinliği düzenlendi.

Yaya önceliği konusunda toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak ve yaya önceliğine verilen önemi vurgulamak amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılan “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” etkinliğine Borçka Kaymakamı, Borçka Belediye Başkanı, dairemi amir ve müdürleri öğrenciler, TSK temsilcileri ve halkın katılımı ile gerçekleştirildi.

“30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması kapsamında ilimizde düzenlenen programa katılan Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, Borçka ilçesi Gündoğdu Mahallesi girişinde bulunan Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önündeki yaya geçidi şeritlerini kırmızıya boyadı.

Burada yaptığı açıklamada etkinliğin önemine vurgu yapan Kaymakam Bulat; “Bilindiği üzere son yıllarda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun önderliğinde yayalarımızın trafik güvenliğinin sağlanarak can kayıplarının azaltılması amacıyla yaya öncelikli birçok sosyal farkındalık etkinlikleri düzenleniyoruz. Bugün burada “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” sloganıyla düzenlediğimiz etkinliğimizle de yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerimizi yer ve zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyararak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmayı, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını verme alışkanlığı kazanmalarını amaçlıyoruz. Bu bağlamda konuya olan farkındalığı artırmak üzere Borçka ilçemizde gerekli çalışmalar yapılarak okullarda öğrencilerimize bu konularla ilgili personel tarafından “yaya geçidi kullanımı ve yaya öncelikli trafik” konulu eğitimler verildiğini, bizlerde yapılan tüm bu çalışmalarla sürücülerimizden yayalarımızın trafikteki haklarına hassasiyet göstermelerini istediğimizi belirterek “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” diyerek tüm unsurlarımızla yapılan bu çalışmaların yakın takipçisi olunacağını” beyan etti. – BÜLENT ATASERT

Bu haber 1.919 kez okundu.