Borçka’da Trabzonspor Futbol Okulu Turnuvası

            Artvin’in Borçka ve Hopa ilçelerinde Trabzonspor Futbol Okulu Turnuvası başladı.

         Artvin’in Borçka ve Hopa ilçelerinden 1-5 Temmuz 2019 tarihleri arasında 11-12-13 ve 14 yaş kategorilerinden 54 takımın ve 600’ün üzerinde sporcunun katıldığı turnuvada Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Murgul Kaymakamı Mustafa Uğur Özerden, Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Memiş Türk, Trabzonspor Kulübü Eski Başkanı Özkan Sümer, Trabzonspor Futbol Okulları Koordinatörü Necati Özçağlayan, Trabzonspor Futbol Okulu Borçka İlçe Kurucusu Osman Genç kurum amirleri, siyasiler, sporcular ve çok sayıda halkın katılımıyla start verildi. 

Turnuvanın açılış töreninde konuşan Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker; “Trabzonspor Borçka Futbol Okulunun ev sahipliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını,
istedik ki ülkemizin dört bir yanından gelen misafirlerimiz burada futbolun keyfine varırken, doğal ve turistlik güzelliklerimizi de gezip görsün. Tüm spor tesislerimizi çocuklarımızın hizmetine sunduk. İmkanlarımız dahilinde en iyisini yapmaya çalıştık. Borçka’nın bireysel sporlarda Türkiye ve Avrupa şampiyonları çıkaran bir ilçe olduğunu, Borçka, bir spor şehri, buradaki turnuvada boy gösterecek çocuklarımızın gelecekte Trabzonspor’a ve Türk futboluna en iyi şekilde hizmet edeceğine inanıyorum” dedi.

Kaymakam Türker; “Turnuvaya Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde bulunan 23 Trabzonspor Futbol Okulundan 54 takımın katıldığını dile getiren Türker, “Toplam 627 sporcu evladımızın 118 karşılaşmasına şahitlik edeceğiz. Bu turnuvanın asıl amacı, Trabzonspor Futbol Okullarının bir araya gelerek Trabzonspor sevgisi ve spor ruhunun geliştirilmesi, hem de kardeşlik bağlarının güçlendirilmesidir” açıklamalarında bulundu.

Trabzonspor Kulübü Eski Başkanlarından Özkan Sümer ise; “Turnuva sayesinde çocukların sporla kaynaştığını, Borçka’da böyle bir turnuvanın yapılmasından son derece mutlu olduğunu, çocuklar bazında futbolu sportif başarı doğrultusunda bir araç olarak görmek yanlışından kurtulalım. Bir araştırmaya göre futbol, çocuk gelişiminde kişilik, sosyal, kültürel gelişimin yanında girişimcilik ve yaratıcılık yönünde de takım sporlarında bir numara. Ne yazık ki ülkemizde futbol bu değerine ulaşabilmiş değil. Buradaki etkinlik ülkemizdeki çok nadir etkinliklerden biri. Burada Trabzonspor olarak ulusal manada da bir örnek olmak istiyoruz. Burada çok güzel bir enerji var. Bu enerjiyi doğru yönetmek ayrı bir kabiliyet, buna ihtiyacımız var. Aksi takdirde bu çocukları sadece eğlendirmek noktasında bir organizasyon tertip etmiş oluruz. Bu bakımdan da daha sorumlu ve bilinçli yaklaşma önerisinde bulunuyorum. Çocuklar doldurulacak vazo değil, tutuşturulacak ateştir” diye ifadelerde bulundu.

Diğer konuşmacıların ardından açılış töreninde Artvin Livane Mehter Takımı ile Borçka Halk Oyunları ekiplerinin gösterisinin ardından turnuvanın hazırlanmasında emeği geçenlere plaket verildi.

Haber: Gökhan Özçelik

Bu haber 5.887 kez okundu.