Borçka’da “Orman Benim” farkındalık etkinliği düzenlendi

tarafından
10
Borçka’da “Orman Benim” farkındalık etkinliği düzenlendi
Bu haber 18 kez okundu.

 

Orman yangınlarına karşı farkındalık oluşturmak için 81 ilde eş zamanlı olarak “Orman Benim” sloganı ile Borçka ilçesinde ormanlık alanlarda temizlik çalışması yapıldı.

Borçka’daki farkındalık etkinliği ‘Borçka Şehitler Ormanı’nda’ gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde, Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından, “Orman Benim” sloganı ile 81 ilde ve bütün ilçelerde, orman yangınlarına karşı farkındalık oluşturmak için bir program düzenlendi. Programın Borçka ayağına Artvin Vali Yardımcısı Ömer Kıraç’ta katılarak ‘Borçka Şehitler Ormanı’nda’ temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Program kapsamında yol kenarındaki çöpler toplandı. Borçka Orman İşletme Müdürü Hasan Bacıoğlu “Orman Benim” yangınlara karşı farkındalık programı ile ilgili yaptığı açıklamada, amaçlarının yangın çıkmadan önlem almak olduğunu belirterek, “Benim Ormanım etkinliği kapsamında Türkiye’nin bütün illerinde ve tüm ilçelerinde bu etkinlik düzenlendi. Vali Yardımcımız Ömer Kıraç eşliğinde bizlerde ‘Borçka Şehitler Ormanı’nda’  bu etkinliği gerçekleştirdik. Amacımız, çevremizin daha temiz olması ve son yıllardaki orman yangınlarına karşı dikkat çekerek yangın çıkmadan tedbir almak. Orman yangınlarının önlenmesi, yangın sayılarının ve şiddetlerinin düşürülerek çevreye olan zararların en aza indirilmesi için vatandaşlara da orman yangınlarının çıkmasını önleme bilincinin oluşturulması amacıyla tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak “Ormanın Benim” sloganıyla alanlarda temizlik yaptık ” ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Ömer Kıraç, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, gönüllüler, öğrenciler ve Sivil Toplum Kuruluşları “Orman Benim” etkinliğine katıldı. – Zeynep Küçük