Borçka’da KOLİVA Konseri Coşturdu

tarafından
88
Borçka’da KOLİVA Konseri Coşturdu
Bu haber 168 kez okundu.

 

Karadeniz grubu ‘Koliva’ ve DJ Performans 22 Aralık Cuma saat 16.00’da Borçka Belediyesi Meydanı’nda sevenlerini coşturdu.

Borçka Belediyesi Koliva Konseri ile 2023 yılını uğurlayarak vatandaşlara müzik ziyafeti yaşattı.

2023 yılını Borçka halkı ile birlikte unutulmaz bir konser ile uğurlamak isteyen Borçka Belediyesi, Borçka Belediyesi Meydanında konser etkinliği düzenledi.

Tamer ve Caner Karataş DJ performansının ardından Koliva grubu sahneye çıkarak dinleyicilerin gönüllerine dokundu.

Borçka’da sahne alan Koliva grubu “Oy Oy Sevduğım”, “Fukukum”, “Yüksek Dağlara Doğru” gibi ezbere bilinen kendisine özgü karadeniz şarkılarını ve sevilen eserlerini sevenleri için seslendirdi.

Erken saatlerden itibaren meydanı doldurmaya başlayan vatandaşlar, konser boyunca şarkılara eşlik etti. Gençlerin ilgisinin yoğun olduğu konserde Koliva sahne performansı ile izleyicileri büyüledi.

Borçka halkına sürpriz yapan Belediye Başkanı Ercan Orhan akordeon çalarak Koliva grubunun solisti ile Atabarı müziğine eşlik etti.

Borçka Belediyesinin düzenlediği konser etkinliğinde konuşma yapan Belediye Başkanı Ercan Orhan “Epeydir böyle bir konser yapmamıştık. Hem yılbaşı geliyor hem de Cumhuriyet’imizin 100.yılında böyle güzel bir konser yapmak bize yakışırdı. Çok çalıştık, Bir yılı daha bitiriyoruz. Borçkalılarla birlikte güzel işler yaptık ve bundan sonra da inşallah güzel işleri birlikte yapmaya devam edeceğiz. Belediye olarak sadece altyapı, üstyapı yada su, kanalizasyon, temizlik işlerinin yanında sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere de önem veriyoruz. Bu etkinlikler bizim için çok önemli. Kaynaşmamız için birlik olmamız için, beraber olmamız için çok önemli. Bu açıdan çok önemsiyorduk. Bugün burada yine beraberiz. İnşallah bundan sonra da daha güzel etkinliklerde birlikte olmaya devam edeceğiz. Bugün bölgemizin de çok önemli sanatçıları burada. KOLİVA burada. Onlarda bizim arkadaşlarımız, dostlarımız, çocuklarımız. Onlara da hem destek olalım hem de Borçka Meydanını sallayalım dedik. Bu arada sevgili Caner ve Tamer’e de çok teşekkür ediyorum. Sizleri çok güzel ısındırdı, hazırladı. Sevgili Hemşerilerim bir öğretmen olarak sosyal ve kültürel etkinlikleri bende çok önemsiyorum. Hayatın içerisinde her türlü sıkıntılarla da karşı karşıya kalıyoruz. Zaman zaman bazı sıkıntılar da yaşıyoruz. Ekonomik sıkıntılarımız var ama insan olduğumuzu da unutmadan eğlenmeye de ihtiyacımız var, birlik olmaya da ihtiyacımız var, beraber olmaya da ihtiyacımız var, Borçkalı olmaya ihtiyacımız var. Sizlere iyi eğlenceler diliyorum. Sizler iyi eğlendikçe, mutlu oldukça bende mutlu oluyorum” dedi. – Fatma Küçük Atasert