Borçka’da İYİ Parti Miting Kareleri

tarafından
86
Borçka’da İYİ Parti Miting Kareleri
Bu haber 154 kez okundu.

İYİ Parti Artvin 1. Sıra Milletvekili Adayı Hamza Gezmiş “Pazar Günü Türkiye İYİ olacak, Artvin İYİ olacak, Borçka İYİ olacak” dedi.

İYİ Parti Artvin İl Başkanlığı seçim çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Borçka’da yaptığı miting ile Artvin halkının karşısına çıkan İYİ Parti, “Pazar günü Türkiye İYİ olacak, Artvin tarih yazacak” dedi.

Borçka Belediye Meydanında seçmenlerine konuşmasını yapan İYİ Parti Artvin 1. Sıra Milletvekili Adayı Hamza Gezmiş, “13. Cumhurbaşkanını Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’i de Başbakan yapacağız.”

Siyasetin merkezine Artvin insanını koyan ve Artvin’de acil çözüm bekleyen sorunlara çözüm üretmeyi amaçladıklarını belirten İYİ Parti Artvin Milletvekili 1. Adayı Hamza Gezmiş Artvin’in sorunlarını en iyi bilen ve bu sorunlara en iyi çözüm projeleri olan, talimatla değil teşkilatının isteğiyle aday olduğunu söyledi. Mitingte yaptığı konuşmada milletvekili olduğu zaman Artvin’i yalnız bırakmayacağını belirten Gezmiş Millet İttifak’ı iktidara geldiğinde yapacakları projeleri sıraladı.

İYİ Parti Artvin Milletvekili Adayı Hamza Gezmiş mitingte yaptığı konuşma şu şekilde; “Türk siyasi tarihinin en demokratik mücadelelerinden birine imza atan vatansever, cesur, bir liderin genel başkanımız sayın Meral Akşener selamıdır.

Genel başkanım özellikle şunu ifade etmemi istedi;

AKP’yi kadınlar iktidar yaptı, ama AKP kadınları iktidar yapamadı. İYİ Parti iktidarında kadınlar iktidar olacak, çok az kaldı.

Öyle bir seçime giriyoruz ki taraflardan biri biz kazanınca her şey çok iyi olacak diyor, umut veriyor.

Taraflardan diğeri ben gidince her şey kötü olacak diyor korku salıyor. Birisi umut veriyor! Birisi korku salıyor! Evet sevgili dostlar, umut kazanacak. Türkiye İYİ olacak.

Talimatla değil teşkilatının isteğiyle, içinizden biri, sizin kardeşiniz olarak, siyasetimizin merkezine Artvin insanını koyup, ‘önce millet önce memleket’ diyerek, kutlu bir yola çıktık.

Bu yol; Cesareti korkusundan büyük olanların yoludur.

Bu yol önce koltuğum önce partim diyenlerin değil önce millet önce memleket diyenlerin yoludur.

Bu yol ülkemizin kurtuluşunu mutlak itaatte değil mutlak liyakatte görenlerin yoludur. Bu yol güçlülerin hukukunu değil hukukun üstünlüğünü savunanların yoludur Bu yol, ay yıldızlı bayrağımıza tek bayrak değil  Milletimize tek millet değil Türk milleti Devletimize tek devlet değil Türkiye Cumhuriyeti diyenlerin yoludur. Bu yol, bizler gelip geçiciyiz, kalıcı olan; Vatanımız, devletimiz, milletimiz bayrağımızdır deyip, Mustafa Kemal’in yolundan gidenlerin yoludur.

Pazar günü Türkiye Cumhuriyeti tarihinin belki de en önemli seçimini yapacağız. Bu seçimde, bugün içinde bulunduğumuz yönetim ve ekonomik krizin sebebi olan ‘cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi’ denilen tek adam ucube sistemi seçeceğiz yoksa ortak aklı temsil eden güçlendirilmiş parlamenter sistemi mi seçeceğiz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir  mi diyeceğiz, yoksa tek adamın mı? Ekonominin tekrar düzelmesi için güçlendirilmiş parlamenter sistemi seçeceğiz.

Büyüklerimizden bize kalan en önemli değer Artvinli olma mirasıdır. Büyüklerimizden Allah razı olsun. Memleketimizi o kadar güzel temsil etmişler ki Artvin dışına çıktığımızda bizler bunun nimetlerinden her daim faydalandık. Yeri geldi Artvinli olduğumuz için kız aldık, yer geldi ev aldık. Şimdi bu mirası torunlarımıza aktarma sırası bizde. Maradit de çay bahçelerinin arasından o zaman Rusya topraklarına bakıp futbolcu olma hayali kuran ve bu hayalini gerçekleştirmiş, aynı zamanda cumhuriyetin sunduğu fırsat eşitliğinden yararlanarak akademik eğitimlerimi tamamlamış bir kardeşinizim. Şu an gençler bırakın kendi memleketinde gelecek hayali kurmayı kendi ülkelerinde bile gelecek hayal edemiyorlar. Facebokta, Twiterda, instagramda  karşınıza çıkıyordur, ‘Türkiye bir doktor kaybetti, Kanada bir garson kazandı’ diye, mesaj atıyor gençler. Ülkemiz için asıl beka problemi budur, biz bunu çözeceğiz.

Cumhuriyetin bize en önemli kazanımlarından biriydi fırsat eşitliği. Bugün KPSS’den 95 puan alan kardeşim mülakatta elenirken, mevcut siyasi anlayışa yakın kişiler 55 puanla devlete atanıyor!

  1. yüzyılın sonunda kamuda işe alımlarda mülakatı kaldırılacakmış. Şimdi mi aklınıza geldi mülakatı kaldırmak. Sizden hakkını yediğiniz yüz binlerce gencin hesabını soracağız.

Sevgili gençler,

Artık birilerinin sizler adına karar alma dönemi bitti. Sizleri ilgilendiren konularda sizlerle birlikte karar alıp Ankara’da en yüksek tonda bu alınan kararları savunacağım. Artvin’in geleceğini beraber kuracağız.

Siyasetimiz merkezine Artvin insanını koyan ve memleketimizde acil çözüm bekleyen sorunlara çözüm üretmeyi amaçlayan bir bakış açısıyla mücadele veriyoruz.

Bu mücadele sadece siyasi bir mücadele değil aynı zamanda memleket meselesidir. Bizi bugün burada birleştiren şey memleket sevdamızdır.

Artvin’in yönetimini, Ankara’dan alınan merkeziyetçi, kararlarla değil, yerel öncelikleri birlikte tespit ederek bu kararların Ankara’da savunucusu olarak sağlayacağım. 18 yıl önce Borçka ve Muratlı Barajı yapıldı. Topraklarımızı ve anılarımızı sular altında bıraktık. Bunun mağduriyetini beraber yaşadık. 18 yıl geçmiş olmasına rağmen zihinsel olarak bir değişimin olmadığını maalesef Yusufeli’nde gördük.  Artvin insanı, ülke ekonomisine verdiği katkılar için yaptıkları fedakarlıkların karşılığını alacak, Artvinli gençler, Artvin’de para kazanan zengin şirketlerin fakir bekçileri, fakir işçileri olmayacaktır. Burada yaşayan insanların bakiyesine sürekli fedakarlık yapmasını kabul etmiyorum, etmeyeceğiz. Artvin’i Artvin yapan en önemli özelliği eğitimli insanı ve doğasıdır. Bizler dün olduğu gibi bugünde  Artvin insanın ve doğasına sahip çıkanların yanında olacağız. % 71’i maden ruhsatı olarak verilmiş Artvin topraklarına zengin şirketler, 5’li çeteler göz dikmiş durumdadır.  Kısa süre önce Cengiz Holding Özaltın A.Ş. ortaklığıyla Hod, Şavşat ve Ardanuç’ta bakır ve altın çıkarmak için anlaşma yapıldı. Sicili bozuk olan cengiz holding paravan olarak Özaltın şirketini kullanmak ve Artvin’in nimetlerinden yararlanmaya devam etmek istemektedir.

Bu seçimde biz Artvin’in kaderini oylayacağız. Ya zengin şirketlerin haklarından yana olanları seçeceğiz yada Artvin’in nimetlerinden Artvin insanı yararlanacak diyenleri seçeceğiz.

Bir de yerli ve milli tartışması var ki bitmek bilmiyor. Kendilerini yerli ve milli ilan edenler bizleri gayri milli olmakla bile suçladılar. Oysa ki; Geçmişte Pensilvanya’da FETÖ ile, Vatikan’da Papa’yla

İmralı’da Apo ile işbirliği yapanlar yerli ve milli de biz mi gayri milli? Hadi ordan, hadi ordan.

Bizim için yerli ve milli bitti denilen bir milletin Türkiye Cumhuriyetini kuran Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Bizim için yerli ve milli millet bizi çağırıyor emir baş göz üstüne diyen Genel Başkanımız Sayın Meral Akşenerdir

Bugün birileri eline telefon alıp onu halledin bunu halledin diye talimatlar veriyor. 21 yıl sonra mı aklınıza geldi Artvin? Sebepler değişmezse sonuçlar değişmez şiarıyla, cumhuriyet kenti artvin’i tekrar ayağa kaldıracak ve aziz hemşehrilerimin tekrar yüzünü güldürecek enerjide, vizyonda, eğitimde bizlerde var.

Bizim en büyük projemiz;

1- Muratlı Sınır Kapısının açılmasını sağlamaktır.

Allah’ın izniyle 13. Cumhurbaşkanı sayın Kemal Kılıçtaroğlu, Başbakan sayın Meral Akşener ve milletvekili olarak ben Hamza Gezmiş açılış kurdelesini birlikte  keseceğiz.

Bugün sizin ayağınıza oy istemek için gelenler tarafından 10 yıl önce açılış töreni yapılmış olmasına rağmen bir türlü açılamayan kapı, bizlerin desteğiyle açılmış olacak.

Bölgeye ciddi ekonomik hareket kazandırmasını sağlayan kapıyla Borçka’da işsizlik son bulacak.

2- Tüm ilçelerde gençler için sosyal-kültürel ve sportif tesisler yapacağız. Stadyumu ve spor salonu olmayan ilçe bırakmayacağız. Sportif organizasyonlar gerçekleştirip yetenekli gençlerin kendini göstermesine imkan tanıyacağız. Atamızdan yadigar bizde atabari var deyip kültürümüze  sahip çıkacağız.

3- Artvin genelinde can ve mal kaybına sebep olan yollarla ilgili acil çalışma yapacağız. Hemşehrilerimiz evlerine ve işlerine giderken nerede heyelan olur, nereden aracıma kaya yuvarlanır diye düşünmekten kurtaracağız.

4- Turizmle ilgili aile işletmeleri başta olmak üzere yerel girişimcilerin önünü açacağız.

Baraj gölü etrafındaki turizme elverişli orman arazilerinin ekolojik turizmi güçlendirmek adına kullanılmasını sağlayacağız.

5- Yerel kalkınmaya önem vereceğiz, hayvancılık, tarım ve arıcılık faaliyetlerini destekleyeceğiz.

6- Hastanelerdeki randevu süreleri, doktor ve teçhizat eksikliği, hijyen ve temizlik problemlerine en kısa sürede çözüp getireceğiz.

7- Sahil ilçelerimizde tır parkı sorununu çözeceğiz. Artvin’in en büyük spor markası olan ve profesyonel liglerdeki tek temsilcisi olan Artvin Hopa sporu Artvin’in gençlerinin sosyal, sportif ve akademik olarak gelişimine katkı veren bir bakış açısıyla destekleyeceğiz. Stadyum ve altyapı tesisini yapacağız.

8- Doğalgazı olmayan ilçelere doğalgaz getireceğiz.

9- Su fabrikası kuracağız. Gençlerimize iş imkanları açacağız.

10- Gençlerimizi tehdit eden uyuşturucuyla etkin mücadele edeceğiz.

Özellikle millet ittifakı mutabakat metninde yer alan kapalı olan köy okullarını açarak 100.000 öğretmen atamasını 1 ay içinde yapacağız. Köylerde sağlık ocağı, ziraat mühendisi, veteriner atamasını gerçekleştireceğiz. Orman katliamının önüne geçeceğiz. Bölgemizdeki kadastro problemlerini çözüme kavuşturmak için çalışacağız. Bölgemizin kalkınmasında önemli bir yer alan ve bu memleketin en önemli geçim kaynağı olan çay ve fındık üreticisi emeklerinin karşılığını almasını sağlayacağız. Çayı minimum 15 TL, fındığı ise 80 TL yapacağız. Yapılacak daha çok şey var. Artvin’i yeniden ayağa kaldıracağız hiç merak etmeyin. Uzun süredir Artvin’i ilçe ilçe, köy köy, mahalle mahalle gezen, Artvin’in sorunlarını en iyi bilen ve bu sorunlara en iyi çözüm projeleri olan, Talimatla değil teşkilatının isteğiyle aday olan bu kardeşimize 14 Mayıs’ta Ankara’ya yollayacak mısınız? Yola çıktığımız andan itibaren bu kardeşinizi yalnız bırakmadığınız Allah hepinizden razı olsun. Buradan size söz veriyorum Pazar günü  iradenizle milletvekili olduğumda bende sizi ve Artvin’i yalnız bırakmayacağım. Her zaman olduğu gibi yanınızda olacağım. Bana oy veren vermeyen herkesin milletvekili olacağım. Pazar günü Türkiye İYİ olacak, Artvin tarih yazacak.”

İYİ Parti Artvin Milletvekili 2. Sıra Adayı Hüseyin Işık mitingte yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Ya huzur kazanacak ya da hüsran ipi göğüsleyecektir. Ya Türkiye kazanacak ya da totaliter rejim devam edecektir. Ya Adalet kazanacak, ya da yıllardır süren Adaletsizlik, Haksızlık, Hukuksuzluk ve adam kayırmacılık devam edecektir. Ya Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kazanımları ile elde edilen Cumhuriyete dönüş yapılacak veya bir daha seçime gerek kalmayacak şekilde Artvin’den Yusufeli’ne doğru yapılan tüneller gibi ışıksız irtibatsız, nereye doğru gidildiğini bilmediğimiz bir yola devam edeceğiz. Ya Liyakatli çalışkan insanların görev alacağı bir yönetim sistemi yeniden kurulacak, ya da devletin kaynaklarını yine parsel parsel işbirlikçilere peşkeş çekilmeye devam edecektir. Ya çocuklarımız Atatürk’ün çizdiği yolda uzay çağını yaşayan devletler gibi çağdaş eğitimle çağı yaşayacak şekilde ehil eğitimciler ile yola devam edecekler yada yönetim kademesinde olanların çocukları yine ayni eğitimi sürdürürken Anadolulu vefakar halkımız ucube sistemin dayattığı köhne eğitime mahkum edilerek yerimizde saymaya devam edeceklerdir. Her türlü takdirin üzerinde olan Türk Kadınları ya çağdaş yaşamın gereği olarak toplum içerisinde insan odaklı cinsiyet farkı gözetmeksizin sayın Asena Genel Başkanımız gibi hayatın her alanında yer alacaklar, yada 6284 sayılı kanunun sağladığı hakları bile verilmesine tahammül göstermeyen gerici bir zihniyetin elinde yaşamaya mahkum edileceklerdir. Ya dinimiz her türlü baskı ve dayatmaya karşı devlet koruması altında olacak yada günümüzde olduğu gibi her türlü konforun en üstü sunulmuş bu ayrıcalıklı tabaka kendilerini dev aynasında görerek hurafeler uydurmak suretiyle halkımızı din adı altında uyuşturmaya devam edecektir.

İhmalle, adaletle, aymazlıkla geçecek zaman da kalmamıştır.

Bu nedenle şu konunun da altını büyük harfle çizmem gerekecektir. 14 Mayıs seçimlerinde iki adet oy kullanacaksınız. Birincisi Cumhurbaşkanlığı için, diğeri milletvekilliği için. Bizler İYİ Parti ailesi olarak Millet ittifakı içerisinde olduğumuzdan dolayı bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanlığı için Sayın Kemal Kılıçdaroğlu için oy kullanacağız. Doğru, dürüst bir devlet adamı kimliğinden hiç ödün vermemiş bu değerli kişinin Cumhurbaşkanı olması ile artık kimse devletin kasasını boşaltamayacaktır. Diğer oyu ise bizler kendi partimiz olan 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan ve altı yılda ülkemin yönetiminde belirleyicilik anahtarını elinde taşıyan değerli partimiz İYİ Parti adına kullanılacaktır. İYİ Partiye ne kadar ok hemşerim teveccüh gösterip o kullanırsa genç kardeşim Hamza Gezmiş ve bendeniz Hüseyin Işık’ı meclise taşımanız o kadar kolay olacaktır” diyerek konuşmasını sonlandırdı. – Fatma Küçük Atasert – Zeynep Küçük