Borçka’da heyelan riski nedeniyle 3 bina tahliye edildi

tarafından
18
Borçka’da heyelan riski nedeniyle 3 bina tahliye edildi
Bu haber 36 kez okundu.

 

          Borçka’da 2 günlük yaşanan sağanak yağışlar sonucu heyelan riski oluşan 3 binanın sakinleri tahliye edildi.

Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı, vatandaşların can güvenliğini sağlamak amacıyla tedbir olarak evlerinden çıkarıldığını belirtti.

Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkisini sürdüren sağanağın ilçede bazı noktalarda heyelana ve taşkınlara neden olduğunu söyledi.

Kaymakam Contarlı, ilçenin Gündoğdu Mahallesi’nde 13 dairenin yer aldığı 3 binada yaşayanları toprak kaymalarına bağlı oluşan heyelan riski nedeniyle tahliye ettiklerini belirtti.

Kaymakjam Hakan Contarlı, “Vatandaşlarımızı, can güvenliklerini sağlamak amacıyla tedbiren evlerinden çıkarttık. Tahliye edilen vatandaşlarımızın bir kısmı akrabalarının yanına gitti, bir kısmını da kamu kurumlarımızın misafirhanelerine yerleştirdik. Evlerin genel durumunda şu an için bir sorun görünmüyor. Ekiplerimiz incelemelerini yapacak. Biz her türlü olasılığa karşı tedbirimizi aldık” dedi.

Borçka-Hopa ile Borçka-Murgul kara yollarının bazı kesimlerinde de heyelan meydana geldiğini ifade eden Contarlı, ulaşımda yaşanan aksamanın giderilmesi için ekiplerin çalışmalara devam ettiğini aktardı. – Zeynep Küçük