BORÇKA’DA HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLAMASI YAPILDI

tarafından
1153
BORÇKA’DA HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLAMASI YAPILDI
Bu haber 2.269 kez okundu.

Artvin ve İlçelerinde Dünya Hemşireler Günü bağlamında hem veda hemde günlerini kutladılar..

Borçka Ada Restorant  Salonunda düzenlenen programa Artvin Sağlık Müdürü Gürol Koroğlu, Borçka Devlet Hastane hemşireleri ve sağlık personeli katıldı.

Günün anlam ve önemini konuşan hemşire Şükran Nalbant,’ hemşirelerin toplum sağlığına verdiği ve verebileceği önemli katkıları herkese anımsatmak için kutlanmakta olduğunu ifade ederek “Hemşirelik mesleği toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan sevgisini, özveri, sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran çok yönlü bir meslektir. Hemşireler, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin “Herkes için Sağlık” ilkesini benimseyen, birey, aile ve topluma sağlık hizmeti sunmada ekibin en etkin rol oynayan üyesi olma konumundadır.

İl Sağlık Müdürü Dr. Gürol Koroğlu,’Tarihi sürece baktığımızda, hemşirelerin salgınla mücadelelerde ön saflarda yer aldığı görülmektedir. Modern hemşireliğin başlangıcından bu yana hemşireler olağanüstü durumlarda değerlendirme yapma, öncelikleri belirleme, iş birliğini sağlama ve bakım yönetme rollerini üstlenmiştir. Ülkemizde de COVID-19’la mücadelede, hemşireler hem ön planda yer almış hem de sağlık sistemini ayakta tutan temel bileşenlerden biri olmuştur. Bu süreçte 7 gün, 24 saat hastalarla yüz yüze ve nefes nefese yüksek risk altında çalışmışlardır. Bu vesileyle ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan tüm meslektaşlarımın ve hemşire adayı sevgili öğrencilerimizin “Hemşireler Gününü” kutlar, başarı ve mutluluklar dilerim” şeklinde konuştu.

Verilen yemek sonrası İlçe Devlet hastanesinden ayrılan başhekim  Dr. Ahmet Kibar, yardımcısı Osman Dursun ve Hastane Müdür yardımcısı Bahattin Erdinç e birer plaket verildi.

Pandemi  sürecin ardından yaşanan sürecini  anlatan hemşireler ise,’ Bu zorlu süreçte tüm sağlık çalışanları gece gündüz demeden büyük bir özveri ve fedakârlık örneği sergileyerek elimizi taşın altına koyuyoruz, Her zaman olduğu gibi bu süreçte de bizler için elinden geleni yapıp güler yüzü ve sabrıyla bu gururlu mesleği icra atmaktayız;’dediler.

            Kutlama devamında  Borçka Devlet Hastanesi Personeli geniş halka eşliğinde horon oynadılar. ZEYNEP KÜÇÜK