Borçka’da CHP Miting Kareleri

tarafından
178
Borçka’da CHP Miting Kareleri
Bu haber 353 kez okundu.

CHP Borçka İlçe Mitingin’de “Hak, Hukuk, Adalet İçin Varız” dediler.

Seçime iki gün kala CHP Borçka’da mitinginde “Savaşa karşı barışı, baskılara karşı eşitliği, laikliği, demokrasiyi ülkemize yeniden getireceğiz” dedi.

CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz mitingin açılış konuşmasını gerçekleştirerek şu ifadeleri kullandı;

“Pazar günü sandığa giderek oyumuzu kullanıp ülkemize baharı getireceğimiz gibi adaleti, hukuku ve hakkı da getireceğiz. İşsizliğin, yoksulluğun, adaletin, demokrasinin, hukukun olmadığı bir dönemdeyiz. Aynı zamanda tek adam rejiminden kurtulmanın ve demokratik, barış içinde insanca yaşamanın da aralandığı bir dönem dönemdeyiz.

Geleceğimizi kendi ellerimizle kurmaya hazırız. Bizim yaşam koşullarımızı pahalaştıran bu iktidarı tarihin çöplüğüne göndermeye hazırız. Ekmeğimize, suyumuza göz dikenleri ve kamu kaynaklarını birkaç holdinge peşkeş çekenleri 14 Mayıs’a oylarımızla göndermeye hazırız. Savaşa karşı barışı, baskılara karşı eşitliği, laikliği, demokrasiyi ülkemize yeniden getireceğiz.”

“Bugün mitingler yapıldı burada iktidar partisinin vekil adayları konuştu ama ben şöyle zannettim herhalde muhalefet partisinin adayları konuşuyor burada. Değerli arkadaşlar yirmi bir yıldır iktidarda olan bu arkadaşlarımız ne yaptı? Sanki muhalefetteydiler bugün yollar akıllarına gelmiş, bugün köprüler akıllarına gelmiş, bugün çay akıllarına gelmiş, neler gelmiş neler. Neredeydiniz arkadaşlar yirmi bir yıldır Borçka sizi bekliyor. Şimdi buradan soralım değerli arkadaşlar Güreşen Köprüsü yapıldı mı? Macahel Tüneli başladı mı? Burada bizim çok değerli bir esnaf arkadaşımız var İsrafil Yavuz, arkadaşımızın Macahel Tünelini istediği kadar bu iktidar istemedi. Macahel turizm bölgesi şimdiye kadar tünel başlamış olurdu, yapılabilirdi, yapmadılar. 21 yıldır iktidarda olanlara soruyorum Muratlı Sınır kapısı açıldı mı? Biz açacağız arkadaşlar göreceksiniz. O kapı açılırsa eğer Borçka canlanır Borçka da ticaret canlanır. Sayın Kılıçdaroğlu açıkladı 15’inden sonra çay 15 TL olacak. Sizi kim düşünüyor biz düşünüyoruz, Millet İttifak’ı düşünüyor.

Değerli dostlar bakın Borçka’nın çok önemli ürünleri var Demir Elmasına coğrafi işareti kim aldı Borçka Belediyesi aldı bunu da katacağız ekonomiye sizlerle beraber. Alt yapı çalışması yapıyorduk üst yapı çalışması yapıyorduk birlikte destek olup doğalgazı da getirelim dedik ses çıktımı? Bizde sizi tozda gezdiremezdik alt yapıyı da üst yapıyı da yapmak zorundaydık ve yaptık. Mutfağa yağ, peynir alırken ekonomik zorluk çekiyor muyuz, çekiyoruz. Biz 200 TL ile bir kalıp peynir alamıyoruz arkadaşlar. Bu iktidara artık dur demenin zamanı gelmedi mi? Siz bana güvendiniz bende sizi mahcup etmedim yaptıklarımız yapacaklarımızın göstergesidir. Allah kısmet ederse iktidara geldiğimizde Borçka’yı Paris yapacağız. Size söz inşallah iktidarımız ile beraber Borçka da el ele imece ile Borçka’yı tekrar inşa edeceğiz. 14 Mayıs da biz sizden destek bekliyoruz.”

CHP Artvin Milletvekili Adayı Oğuz Kurdoğlu mitingte yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Çiçekler açtı, bahar geliyor. 15’inde yaza kavuşuyoruz. Ülkemizin pek çok derdi var. Ekonomi, hukuk, sağlık, eğitim, sağlık çökmüş durumda. Bunların ne kadar çöktüğünü hastaneye gittiğinizde anlıyorsunuz, devasa binalar var ama hiçbir zaman çözüm yok. Doktorlar, hemşireler kan ağlıyorlar. Niye? Çünkü istedikleri gibi hizmet edecek ortam yok.

Adalet, akil olması gereken hukukun ne yazık ki güçlüler kendi hukuklarını kurar oldular. Kimin ne ceza alacağına bazı televizyonlarda söylenenler karar veriliyor. Bunların çözümü için Millet İttifakı kuruldu. Millet İttifakı hak için, hukuk için, adalet için var.

Dağlara yol yapmak için değil, aramızda kalsın dağlarda yolsuzluk iyidir. Niye? Dağlardaki yolsuzluk orayı koruyan bir sistemdir, orayı bozmayan sistemdir. Ama asıl turizm alanlara gelen yollarımızda problem vardır. Bunlardan en önemlisi de Macahel’de ki 50 yıllık rüyamız olan o tüneldir. Mutlaka o yapılmalıdır.

Doğu Karadeniz gelecekteki en önemli turizm yerlerinden biri. 2040’da dünya nüfusunun yarısı, yaklaşık 4 milyar kişi turist olacak. Bu turistlerin bir çoğu Avrupa’ya ve kuzeye doğru gelecek. Çünkü iklim değişiyor. Kuzeye doğru geleceklerse yani Doğu Karadeniz’e gelecek. Yani Artvin’e, Borçka’ya gelecek. Turizm aynı zamanda emek demek, iş demek. Turizmi eğer iyi planlayabilirsek eko turizm de benim işim. Ben 25 yıl bu dağlarda dolaştım en çok da Borçka’ya geldim. En çok Macahel’de, Karagöl’de dolaştım durdum buraların turizm planını yapmak için. Ama hayata geçilemedi. Bu hayata geçecek. Siyasal olarak güçlü olmamız lazım. Siyasal olarak da bu güç elbette ki Milletvekilimizde var.

Her köye bir veteriner, bir ziraat mühendisi ve teknisyeni, elbette ki köylerde kapanan okullar için mutlaka en az öğretmen gidecek. Yani köyler yeniden yeşerecek. Yeniden üretime katılacak. Üretim kalkınmak demek, enflasyonun düşmesi demek refah demek. Çiftçilerin sigorta sistemine alınmasını, özellikle evine gelir gelmeyen kadınların maaşa bağlanmasından, sigortalı yapılmasından bu sigortayla emekli yapılmasından bahsediyoruz ve bunları Bay Kemal söylüyor, Bay Kemal söz veriyor.”

14 Mayıs’ta yapılacak olan Türkiye Genel Seçimleri’nde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu kazanacağını söyleyen CHP Artvin Milletvekili Adayı Bayraktutan, bugün Borçka’da yapılan mitingte AK Parti Adayı Faruk Çelik’in açıklamalarına yanıt verdi.

Bayraktutan, Çelik’e “Sayın bakan demiş ki Borçka’nın bir şehidi var Ramazan Köse’yi şehit edenlere mi oy vereceksiniz demiş. Sayın bakan Ramazan Köse’nin cenaze töreninde neredeydin? Al bayraklı tabutun arkasında Uğur Bayraktutan yürüyordu” şeklinde konuştu.

CHP Milletvekili Adayı Uğur Bayraktutan mitingte yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Sevgili Borçkalılar çok kalabalık geldik bütün partililerin Millet İttifakı il başkanları, ilçe başkanları hep beraber geldik. Bu ne güzel Borçka bugün. Genelde siyasi tartışmalara girmem, genelde cevap vermem ama Bugün burada mitingte konuşan sayın bakan bir şeyler söyledi. Ben iyi avukatım güzel şeyler söylerim. Sayın bakan demiş ki yüz yıl önce yedi düvel Mustafa Kemali’in karşısında Yunanistan’ın yanında yer almış demiş şimdi de demiş yedi düvel aynı şekilde Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında demiş bakın örneğe bakın. Buradan sayın bakana sesleniyorum sayın bakan sen bizi Kadir Mısırlıoğlu ile mi karıştırdın? Keşke Yunan kazansaydı diyen alçaklar ile mi karıştırdın? Biz kimiz biliyor musun? Boğaza düşman zırhları geldiği zaman geldikleri gibi giderler diyen Mustafa Kemal’in çocuklarıyız. 1974’de Ecevit ne diyordu “Biz milliyetçiliği sokak duvarlarına değil, Kıbrıs’ın beş parmak dağlarına egenin deniz yataklarına yazdık” diyen Ecevit’in çocuklarıyız. O yüzden kimse bize vatanseverlik dersi vermesin. Kimseden milliyetçilik dersi alacağımız hiçbir makam organ yok.

Bu alandan bu Borçka’dan her görüş çıkmıştır bir tek vatan haini çıkmamıştır bu topraklardan. İki kırmızı çizgimiz var onlar zaten bunlardan dolayı bizi bir araya getirdi. Biri albayrağımız diğeri vatanımız o nedenle bugün buradayız. Bi de sayın bakan demişki Borçka’nın bir şehidi var Ramazan Köse’yi şehit edenlere mi oy vereceksiniz demiş. Sayın bakan Ramazan Köse’nin cenaze töreninde neredeydin? Al bayraklı tabutun arkasında Uğur Bayraktutan yürüyordu. Bu ülkede andımızı kim kaldırdı sevgili Borçkalı’lar, andımızdan niye utandınız? T.C’yi kim kaldırdı sevgili Borçkalılar? Terör örgütünün alçak lideri Osman Öcalan’ı televizyona ben mi çıkardım? Ayın 14’ünde geliyoruz. Bunlar liyakatı yok ettiler. 14 Mayıs’ta bunlara bay bay diyeceğiz. Borçka’nın meydanında size namus şeref sözü vereceğim ben size bütün Borçkalılara Ercan Orhan’ın gözleri ile bakacağım” diyerek seçmenlerden destek isteyerek konuşmasını sona erdirdi. – Fatma Küçük Atasert – Zeynep Küçük