Borçka’da 2. Tiyatro Festivali Başladı

tarafından
64
Borçka’da 2. Tiyatro Festivali Başladı
Bu haber 126 kez okundu.

Borçka’da 2. Tiyatro Festivali açılış yürüyüşü ile başladı.

Gerçekleşen yürüyüşte Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi,  Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir ve çok sayıda sanatsever halkın katılım ile başladı.

22-28 Ekim tarihleri arasında Borçka’da gerçekleşecek olan 2’inci Tiyatro Festivali 22 Ekim 2023 Pazar günü saat 14.00’de Borçka Belediye önünden meydana kadar yürüyüş yapılarak başladı.

Yürüyüş esnasında “Yaşamak için Tiyatro”, “İyileşmek için tiyatro”, Yaşasın Tiyatro” sloganları ile Borçka sokaklarında yürüyüş gerçekleşti.

Borçka Meydanında Tiyatro Festivali hakkında basına açıklaması yapan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, tiyatro festivalini gelenekselleştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Gerçekleşecek tiyatro festivalinin içeriği hakkında bilgi veren Orhan, sanatın ve tiyatronun iyileştirici gücünden de bahsederek şu sözleri dile getirdi “Geçen yıl Mayıs ayında böyle bir etkinlik düzenlemiştik, bu yıl cumhuriyetimizin 100. Yılına da denk getirmek için böyle bir festival gerçekleştirdik. İnşallah geleneksel halede dönüştürmeyi planlıyoruz. Burada bugün birçok oyuncu arkadaşlarımız, tiyatro sever arkadaşlarımız burada. Saat 16.00’da İsmet Acar Sosyal Tesisinde söyleşimiz olacak, saat 19.00’da üniversite salonunda tiyatro festivalleri bir hafta boyunca devam edecek.

“Bugünde söylediğimiz gibi sloganlarımız ile tiyatro iyileştirir, tiyatro güzelleştirir, tiyatro geliştirir. Bu anlamda ülkenin bu kadar karanlık döneminden geçerken bizler kültürü, sanatı da bertaraf etmeden hayatın devam ettiğini buradan gözlemliyoruz. Yaşasın tiyatro, gerçekten buna çok ihtiyacımız var. Karanlık günlerden kurtulmanın da diğer bir yolu sanat ile kültür ile yükseltmektir. Akşamları 28’ine kadar hepinizi bekliyoruz. Borçka’nın kültür sanat şehri olması için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz ve bundan sonrada devam edeceğiz” dedi. – Fatma Küçük Atasert