Borçka’da “19 Eylül Gaziler Günü” Kutlandı

tarafından
1235
Borçka’da “19 Eylül Gaziler Günü” Kutlandı
Bu haber 2.446 kez okundu.

Borçka’da 19 Eylül Gaziler günü kutlaması yapıldı.

Borçka Kaymakamı Hakan CONTARLI, Gazilerimiz ve Şehit Ailelerimiz, Belediye Başkanı Ercan ORHAN, 2. Hudut Bölük Komutanı Piyade Üsteğmen Sadık YEŞİLYURT, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Rıdvan KARIŞ, İlçe Emniyet Amiri Şükrü TAŞKIRAN, daire müdürleri ve vatandaşların katılımıyla başlayan program Atatürk Anıtına çelenk sunma, 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı’nın günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı konuşmada; “Türk Milleti tarihin her döneminde içeride ve dışarıdaki düşmanlar ile mücadele etmiş, Muzaffer olmuştur. Milletimiz, Vatan toprağı söz konusu olduğunda canını hiçe sayarak, varlık mücadelesinden geri durmamıştır.

Gazi Antepli Şahin Beyin de söylediği gibi “ Bize Vatan için ölmek, Ağustosta bir tas soğuk su içmekten evladır. “

Şanlı tarihimiz kahramanlıklarla dolu. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Çanakkale savaşında, 57. Alaya verdiği emir ve o yiğit alayın itaati bunun kanıtıdır. “ Ben size taaruzu değil, ölmeyi emrediyorum ! “

Ruhları şadolsun!

Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete göçen tüm vatan kahramanlarını saygı ve minnetle anıyorum ve tüm Gazilerimizin Gaziler Günü kutlu olsun.

Sözlerimi yine Gazi Paşanın şu sözleriyle bitirmek istiyorum. “Türkiye Cumhuriyeti mesut, muvaffak ve Muzaffer olacaktır.”

Bu uğurda var gücümüzle mücadele edeceğimize andolsun” diye ifade etti. Tören daha sonra sırasıyla, Şehitlik ziyareti ve Şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından 2. Hudut Bölük Komutanlığı Gazinosunda 1. Hudut Tabur Komutanı Piyade Komando Binbaşı Mehmet ÖLMEZ katılımıyla, Borçka Kaymakamlığımız tarafından Gazilerimiz ve Şehit aileleri onuruna verilen ikram ardından sona erdi. – G.Ö.