Borçka’da 15-22 Mayıs’da Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması

tarafından
796
Borçka’da 15-22 Mayıs’da Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması
Bu haber 1.570 kez okundu.

Borçka Belediyesi Borçka Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması etkinliği 15-22 Mayıs’da gerçekleştirecek.

Gençler, tiyatro oyunları, atölyeler, söyleşiler sizler için 15-22 Mayıs tarihleri arasında Borçka’ya geliyor.

Borçka Belediyesi kentin sorunları için çalışmaya devam ederken bir yandan da kültür sanat etkinlikleri düzenlemeye devam ederek Borçka Tiyatro Buluşmaları ile ilçe halkına keyifli 1 hafta yaşatacak.

Borçka Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması kapsamında “Bir Kadın Uyanıyor”, “Kısaca Clara”, “Hop Hop”,” Şatonun Altında”,” Meddah” ve daha fazla tiyatro gösterisi halk ile buluşacak. Borçka Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması Facebook sayfasından etkinlik ile ilgili merak edilenler ve sahnelenecek oyunların paylaşımları gerçekleştiriliyor.

Sevilay Saral tarafından yazılan ve rejisini de Saral’ın üstlendiği Bir Kadın Uyanıyor isimli oyunda Aysel Yıldırım sahne alacak. Oyunun özetine bakılacak olursa Alev; 45’inde, dul bir kadın, çalışıyor, iki çocuk annesi.15’inden 45’ine, çeyiz sandığında ne sakladıysa ortaya seriyor. İlk gençliğini, evliliğini, boşanmasını, yeniden kurduğu hayatını, Alev’in ateşle imtihanını anlatıyor. Bugüne dek sadece kadınlara anlattı, şimdi herkese anlatıyor. Bir Kadın Uyanıyor. Ve soruyor: “Hayatı boyunca kaç kez uyanır insan?”

Kısaca Clara oyunu için Borçka Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması sayfasından yapılan açıklamada ise “O Clara, yaptıklarıyla değil yaradılışıyla var olanlardan biri.Kırmızı ayakkabılarını seven ve kaymayı hayal eden küçük bir clown. Şefkatli bakışlarıyla, incecik, yumuşak jestleriyle, herkesi -özellikle de en yakın arkadaşı kuklacıyı- fetheden ve kendine hayran bırakan çekici bir kişilik. İşte bu Clarita *Kısaca Clara* ve bu onun hikayesi. Bu hikaye hiçlik hakkında çok şey anlatan bir hikaye.*Kısaca Clara*, müzikle sarmalanmış, halkla büyülü bir atmosferle bağlantı kurmayı başaran, karmaşa ve incelik dolu, şiirsel ve duyusal bir gösteri” denildi. – ZEYNEP KÜÇÜK