Borçka Kaymakamı Contarlı’dan İstişare Toplantısı

tarafından
401
Borçka Kaymakamı Contarlı’dan İstişare Toplantısı
Bu haber 764 kez okundu.

            Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı’dan ilçede yapılması gereken ve yapılacak olan çalışmalar hakkında istişare toplantısı yaptı.

            Artvin’in Borçka ilçesi baraj gölünde bulunan İbrikli Marina iskele tesisinde bir araya gelerek Borçka’mızın tüm dinamikleri ile tek vücut olması gerektiğini, her işte Borçka tek ses tek yürek parolasıyla yola çıkılacağı konusunda hemfikir olunduğunu söyleyen Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı, “İlçenin gelişmesi için fikir alışverişini önemsediklerini, şehri tek başına yönetmek değil, istişare ederek bir arada yönetmek önemli, şehrimiz büyüyor, gelişiyor, gönlümüzden geçen marka bir şehir yaratmaktır. Sizlerin görüşleri, fikirleri bizim için önemli. Onları biz teker teker değerlendiriyoruz. Her fikir de bizim için değerlidir. İş adamlarımız ve esnafımız olsun, sizlerin bizlere ileteceği projeler ve görüşler doğrultusunda biz ilerleyeceğiz. Bunların yanında da farklı projelerde ve çalışmalarda da sizlerin de mutlaka görüşlerini almak istiyorum” dedi.

Kaymakam Contarlı, “İlçenin Doğa güzelliklerini, burada çıkan kendi ürünlerini Türkiye’ye tanıtmak yeri geldiğinde Dünyaya tanıtmak istiyoruz. Herkes İsveç’ten bahsediyor ama bence Borçka ilçesi İsveç’den daha güzel” vurgusunu yaparak genişleterek, iş adamlarının görüşlerini not alarak karşılıklı görüşler alındı.

Toplantıda, Macahel ve civar köylerin dağlarında yaşayan engerek ve diğer zehirli yılanların panzehiri ve arı panzehiri üzerinde çalışma yapılacağı da notu alındı.

Toplantıya katılan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “İlçenin ve Türkiye’nin gündeminde olan ve açılması planlanan Muratlı Sınır Kapsı ile alakalı görüşlerin hızlandırılmasını” istedi.

Belediye Başkanı Orhan, “İlçemiz doğasıyla, çiçeği ve gölü ile turizm alanında ülkeye önemli katkı sağlıyor, birde ilçeye has yetişen Demir elması ve Haçaçure armudun tescillenmesi konusunda çalışma yaptığını” vurguladı.

Toplantı hareket halinde Borçka Baraj Gövdesi üzerinde Marina Tekne Turu ile devam etti. Kaymakam Contarlı, “Gölümüz 750 milyon dolar değerinde ithalatı ile balık tesisindeyiz, hem ülkemize hem de ilçemize sunulan önemli katkısı var. İlçemizi anlatırken Artvin cazibe bir yer, doğa ile iç içe yaşanılan bir yer, bu cazibe ilçemize katma değeri ile hayal edilen Borçka nasıl bir ses olur ve bu sesi nasıl duyurabilir konusunda gölü turlarken fikir alış verişinde bulunduk” ifadeleri ile iş adamlarının görüşlerini aldı.

İstişare toplantısına Kaymakam Contarlı, Belediye Başkanı Ercan Orhan, AK Parti Borçka İlçe Başkanı Hüseyin Çakır, Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Eşref Merttürk, Borçka Esnaf Sanatkatlar Odası Başkanı Muhammet Özkurt, kurum müdür ve amirleri, iş adamları ve esnaflar katılım sağladı. – B.A.