Borçka Karagöl’de Kano Keyfi

tarafından
396
Borçka Karagöl’de Kano Keyfi
Bu haber 772 kez okundu.

Artvin’in doğal güzellikleriyle ünlü ve kentin en önemli turizm merkezlerinden Borçka Karagöl Tabiat Parkı’ndaki göl kano sporcularını ağırladı.

İl Gençlik Spor Müdürlüğünün kentin doğal güzelliklerine dikkat çekmek ve spor faaliyetlerini kent genelini yaymak amacıyla gerçekleştirildiği etkinlikte 6 kano sporcusu yem tabiat parkı sınırları içinde yer alan yem yeşil doğayla çevrili Borçka Karagöl’de kürek çekerek antrenman yaptı.

Sporcular durgun su kano antrenörü Pınar Demirci’nin koordinesinde gölde yaklaşık iki saat boyunca kürek çekerek yüksek irtifa antrenmanı gerçekleştirdi.

Borçka İlçe merkezine 27 kilometre mesafede yer alan ve Türkiye’nin “saklı cennetleri” arasında gösterilen, bahar ve yaz aylarında yeşilin her tonunu bünyesinde barındıran Borçka Karagöl Tabiat Parkındaki kano gösterisi gelen turistlerin de ilgisini çekti.

Kano gösterisi sırasında göl üzerinde yer yer etkili olan sis de bölgede görsel bir şölen oluşturdu.

İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Şube Müdürü, Mehmet Başköylü, sporun çeşitliliğini kentin her bölgesine yaymak için farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kentte akarsu ve durgun su branşlarında faaliyetlerin devam ettiğini anlatan Başköylü, “Kentin tanıtımına katkı sağlamak için bu etkinlikleri kentin önemli turizm merkezlerinde yapmayı planlıyoruz. Bugünkü etkinliğimizin amacı, Borçka Karagöl’ün tanıtımına katkı sunmak, müsabakalara hazırlanan sporcularımıza farklı bir ortamda antrenman yaptırmak ve sporcularımızla birlikte aile havasında zaman geçirmek” dedi.

Çok verimli bir antrenman gerçekleştirdiklerini anlatan Başköylü, “Sporcularınızın adını önümüzdeki yıllarda daha çok duymaya başlayacağız. Durgun su kanoda çalışmalarını ağırlıklı olarak Borçka baraj gölünde yapıyoruz. Bugün farklı bir ortamda çalışmamızı yaptı. Burası 1600 rakımlı bir yer. Yüksek rakımlı yapılan kampların sporcu sağlığı açısından önemli olduğunu biliyoruz.  Bugün de burada yüksek irtifa çalışmamızı yaptık” diye konuştu.

Sporcularda Nisa Yılmaz da böylesini eşsiz muhteşem bir doğada spor yapmaktan çok büyük keyif aldığını ifade ederek bu imkanı sağlayan yetkililere teşekkür etti. – B.A.