Borçka İmam Hatip Ortaokulunda çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı

tarafından
50
Borçka İmam Hatip Ortaokulunda çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı
Bu haber 96 kez okundu.

Borçka İmam Hatip Ortaokulu ve Borçka Gençlik ve Spor Müdürlüğünün işbirliği ile İmam Hatip Ortaokulunda etkinlik gerçekleşti.

Etkinlik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının kutlandığı hafta dolayısıyla öğrencilerin bayram coşkusunun okulda da devam ettirilmesi için düzenlendi.

Borçka İmam Hatip Ortaokulunda çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı. Gençlik Merkezi Liderleri ve gönüllüleri ile birlikte oyun parkuru, akıl-zeka oyunları ve müzikler ile etkinlikler gerçekleştirildi.

Borçka İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Gökmen Çilingir, bu tarz etkinliklerin öğrenciler arasında sosyalleşme, dayanışma, başarma ve dostluk duygularını hissetmelerine neden olduğunu söyledi.

Çilingir konuşmasının devamında “Çağımızdaki bütün modern eğitim yöntemleri oyun oynamayı, eğitim çalışmalarının ana unsuru olarak kabul etmeye başlamıştır. Oyun başta her çocuğun her öğrencinin doğal hakkıdır. Oyun oynayan çocuk mutlu olur ve çocukluk yıllarında en çok hak ettiği duygu olan esenliğe erişir. İçsel dinginliğe ulaşır ve derslerine olan konsantrasyonu artar. Derslerden yorulan beyin, oyun oynarken dinlenir ve bu durum başarıyı olumlu etkiler. Bunun yanında oyun oynamak takım halinde hareket edebilme kabiliyetini geliştirir ve öğrencinin sosyalleşmesini sağlar. Günümüzde internet ve sosyal medya kullanımı nedeni ile arkadaşlarından, sokak oyunlarından uzaklaşan çocuklarımız bu tarz şenliklerle gerçek manada sosyalleşmekte ve dostluğu, kardeşliği, dayanışmayı, birlikte başarma duygusunu sinerjiyi hissederek öğrenmektedirler. Bu hem aralarındaki bağı hem de okula olan sevgilerini güçlendirmektedir. Bu güzel hedefleri gerçekleştirmemize vesile olan başta Borçka İmam Hatip Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmenimiz Mahmut Laçın’ a, İmam Hatip Ortaokulunun bütün idareci ve öğretmenlerine, İlçe Gençlik Spor Müdürümüz Memiş Türk’e ve ekibine bütün içtenliğimizle teşekkür ediyoruz” dedi. – Zeynep Küçük