BORÇKA HALKI CUMHURİYET’İN COŞKUSUNU KONSERDE DOYASIYA YAŞADI

tarafından
128
BORÇKA HALKI CUMHURİYET’İN COŞKUSUNU KONSERDE DOYASIYA YAŞADI
Bu haber 159 kez okundu.

Cumhuriyetimizin 98. yılında Borçka Belediyesi tarafından organize edilen Cumhuriyet Bayramı Konseriyle, Borçka halkı Cumhuriyet’in coşkusunu doyasıya yaşadı.

Borçka Belediye meydanında düzenlenen konserde Borçka Belediyesi Kadın Korosu ve Samida sahne aldı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, İl Genel Meclisi Üyeleri, CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, Kemalpaşa Belediyesi Meclis Üyeleri ve birçok kurumdan temsilci katılım gösterdi.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Cumhuriyet iradesinin önemine dikkat çekti.

Başkan Orhan: “Milli bayramlarımızı büyük bir coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz. Borçka Cumhuriyet kentidir” ifadelerine yer vererek Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla andı.

Borçka Belediyesi Kadın Korosu dinleyiciler tarafından büyük bir beğeni ile karşılanırken kadın korosuna katılımlarından dolayı teşekkür konuşmasını ve çiçek takdimini CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan gerçekleştirdi.

Bayraktutan; “Kadın korosunun büyük kent belediyelerinde tanıtımının yapılması için gerekli çalışmaları yapacağını” belirterek Borçka halkının Cumhuriyet bayramını kutladı.

Borçka Belediyesi Kadın Korosu’nun ardından sahneye çıkan Samida, şarkılarıyla Borçka halkına unutulmaz bir gece yaşattı. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ın da katılımıyla hep bir ağızdan söylenen İzmir Marşı ve horonlarla son buldu. – ZEYNEP KÜÇÜK