Borçka Güreşen Ş.R.K. Ortaokulu, Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar

tarafından
28
Borçka Güreşen Ş.R.K. Ortaokulu, Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar
Bu haber 53 kez okundu.

Borçka Güreşen Şehit Resul Kakşi Ortaokulu, TÜBİTAK Erzurum Türkçe bölge alanında birinci olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar.

Borçka Güreşen Şehit Resul Kakşi Ortaokulundan Türkçe Öğretmeni Melek Kılıç eşliğinde İrem Fena, Umut Atabay ve Hazal Aygün isimli öğrenciler TÜBİTAK Erzurum bölge Türkçe alanında birincilik elde etti.

Okullarında bulunan tek bilgisayar ile teknoloji içerikli bir proje hazırlayan öğrenciler hazırladıkları proje ile birlikte Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandılar.

Konuya ilişkin açıklama yapan Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, “Köy okullarının böyle başarıya imza atması bizi de mutlu etmiştir. Bu başarı öyküsü için Ankara’da düzenlenecek TÜBİTAK yarışmasında başarı elde etmeleri için özverili bir çalışma yürütülüyor. Bir köy okulundan bir Türkçe projesinden finallere gitmesi çok önem arz eden bir yarışma” dedi.

Öğrencilerin motivasyonu için Botanik bahçede çocukları ağırladıklarını ifade eden Acar, Türkçe öğretmeni Melek Kılıç ve öğrencilere tebriklerini dile getirdi.

Güreşen Resul Kakşi Ortaokulu Türkçe öğretmeni Kılıç, kısıtlı imkanlar ile hayallerini gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyleyerek “Eğitim- öğretim faaliyetlerini devam ettirdikleri köy okulunda imkânlarının kısıtlı olmasına rağmen hayallerini gerçekleştirmek amacıyla tüm imkansızlıkları başarıya dönüştürdüler” dedi.

Öğrenciler danışman öğretmenlerine, Milli Eğitim ve Okul Müdürlerine teşekkürlerini dile getirerek Ankara’da düzenlenecek yarışmada birinci olmayı hedeflediklerini ifade ettiler. – Fatma Küçük Atasert