Borçka “Bir Ses Bir Nefes” için bir araya geldi

tarafından
407
Borçka “Bir Ses Bir Nefes” için bir araya geldi
Bu haber 788 kez okundu.

            Borçka “Bir Ses Bir Nefes” için istişare toplantısında bir araya geldi.

            Borçka – Artvin Karayolu üzerinde bulunan İbrikli İskelesinde Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı başkanlığında, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Jandarma Komutanı, bazı kurum amirleri İlçedeki iş adamları, esnaflar, şoförler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş başkanları, muhtarlar ve basın mensupları ile birlikte ikincisi düzenlenen istişare toplantısında “Kütüphane ve Kültür Merkezi” gündeminde bir araya geldiler.

Bugün buradaki toplanma amacımız Borçka’mızın daha öncesinde de söylediğimiz gibi ‘Bir ses, bir nefes’ olabilmesini söyleyen Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı, “Bütün dinamiklerimizin aynı yerde aynı anda aynı iş için hareket edebilmesi bunu sağlayabilmek içinde düzenli olarak her ayın 15’i gibi burada toplantı yapıyoruz. Güzel bir etkinlik haline getirmeye çalışıyoruz. Bunu devamlı bir hale getirmeye çalışıyoruz. Bunların sonucunda iş insanlarımızın birlikte hareket edebilmesine burada belli bir birlikteliğin oluşabilmesini amaçlıyoruz. Aynı zamanda da Borçka’mıza getirmek istediğimiz yapmak istediğimiz hizmetlerimiz var. Bunlar konusunda da hem fikir olup, hem de enerjimiz ayrı ayrı yerlerde harcamak yerine aynı iş için harcayıp, Borçka için harcayıp bütün yaşam ve dünya görüşümüzden her şeyden ayrılarak burada sadece Borçkalı olmanın ortak paydada bulunmanın önemini vurgulamak istiyorum. Çünkü buraya her zaman söylüyorum. Burada bizim bir cenazemiz olduğunda yine buradaki insanlarımız buradaki kardeşlerimiz buradaki abilerimiz bizle birlikte olacaklar. Bir düğünümüz olduğunda yine her birimiz birbirimizin düğününe gidiyoruz. Bunun ortak paydası aynı toprağı paylaşmak aynı yaşam ümidine sahip olabilmek, mutlu olabilmek, Borçkalı olabilmek özümüzde bunu sağlamaya çalışıyorum. Bunun haricinde yapmak istediğimiz bir önceki toplantıda belirlediğimiz gündem maddelerimiz var, bu gündem maddelerimizde tek tek saymak istemiyorum. Zaten aslına bakarsanız 20 yıldır Borçka için yapmak istediğiniz şeyler bunlar, daha evvelden Borçka’ya getirmek istediğiniz şeyler bunlar” diyerek katılımcılardan istek ve önerilerini soru cevap şeklinde gündem oluşturuldu.

            Daha sonra Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan ise;  “Borçka’nın gelişilebilmesi ve kalkınabilmesi için kültürel ve sosyal anlamda bazı etkinliklerin yapılabilmesi için hem tiyatro salonuna, yada kültür merkezine vede kütüphaneye ihtiyacımız var. Yani kalkınma önce eğitim ile başlar, eğitime önem vermeyen bir ülkenin kalkınması da çok fazla mümkünde değildir. O anlamda Kaymakam beyin belirlemiş olduğu bu gündem maddesi son derece isabetli ve doğrudur. Bizde Belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız, yeter ki şu bileşenler tek vücut ve yumruk haline gelebilsin. Ayrımız gayrımız yok bizim, bir derdimiz var Borçka. Sayın Kaymakamımız da gerçekten öncülük yaptı ve bu konuyu gündeme getirdi ve bunu en iyi şekilde desteklemek, geliştirmek ve büyütmemiz gerekiyor. Geçen hafta bende bir iş dolayısıyla İstanbul’daydım, sayın kaymakamım orda da karşılaştık Artvin Hizmet Vakfında bir aradaydık diğerlerine ben katılamadım. Oradan da yani il dışında bulunan Borçka’lıların da yüreği burada atıyor ve bunu her zaman şunu söylerim, Artvin dışında yaşayan Borçka dışında yaşayan herkes rüyasında bile Borçka’yı görüyor. Ne yapabiliriz, köyünü görüyor, ne yapabiliriz nasıl katkı sunabiliriz diye yeter ki doğru adımlar atabilelim yeter ki tek yumruk tek vücut halinde bir araya gelebilelim, birbirimizi destekleyelim ayrılıklarımızı bir kenara koyalım ve Borçka için adım atalım” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

            Belediye Başkanı Ercan Orhan, konu ve gündem dışında bir kez daha söz alarak Borçka ilçemizde Doğalgaz için halkımızın desteğine ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. – GÖKHAN ÖZÇELİK