BORÇKA BELEDİYESİNDEN DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE MUHTEŞEM KONSER

tarafından
212
BORÇKA BELEDİYESİNDEN DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE MUHTEŞEM KONSER
Bu haber 303 kez okundu.

Dünya Barış Günü kapsamında Belediye kadınlar konseri ve yerel müzisyenlerin sahne aldığı “Barış Konseri” düzenledi.

Borçka Belediyesi’nin, 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında Belediye Parkında düzenlediği Barış Konserinde, şarkılar dünya barışı için 3 4 dilden söylendi.

Geçtiğimiz günlerde Belediye binası önünde başlayan konserde sahne alan Belediye Kadınlar Korosu, Hasan Özışık’ın koro şefliğinde, dünya barışı için, Hemşince, Gürcüce, Lazca ve Türkçe olmak üzere 4 dilden seslendirdi. Borçka  Belediyesi tarafından düzenlenen konserde barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Konsere yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, şarkılara hep bir ağızdan eşlik ettiler. Belediye Başkanı Ercan Orhan’da sahne alarak, yerel sanatçı Aydoğan Topal’ın söylediği türkülere eşlik ederek geceye ayrı bir renk kattı.

Belediye Başkanı Ercan Orhan, “müzik bizim kültürümüzdür, bu kapsamda bizde belediye olarak bir ekip oluşturduk ve amaç insanlarımızla kaynaşmak ve kültürümüzü yaşatmak ve bu önemli günde kadınlarımız ayrı ayrı dillerden duyurmaya  çalıştıklarını” ifade etti.

Kendilerini bir anda halkın karşısında gören, Belediye Kadınlar Korosu, ’biz seslerimizi Türkçe ile beraber 4 ayrı dilden, barış ve kardeşlik mesajları ile bir bütün olmak için sahne aldık ifadeleri ile heyecanla özetlemeye çalıştılar. – ZEYNEP KÜÇÜK