Borçka Belediyesi Mayıs Meclis Toplantısını Yaptı

tarafından
10
Borçka Belediyesi Mayıs Meclis Toplantısını Yaptı
Bu haber 17 kez okundu.

 

Borçka Belediyesi, Mayıs ayı olağanüstü belediye meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Borçka Belediyesi Meclis Toplantı salonunda yapılan Mayıs ayı meclis toplantısı Borçka Belediyesi Meclis Başkanı Ercan Orhan’ın başkanlığında gerçekleşti.

14.00’da başlayan meclis toplantısında açılış ve yoklama yapılarak bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Gündem maddeleri arasında yer alan 2023 yılı kesin hesapların görüşülmesi ile alakalı maddeyi okuyan Belediye Başkanı Ercan Orhan, kesin hesap listesini belediye meclis üyelerine aktardı.

2023 yılı kesin hesap cetveli hakkında bilgi veren Orhan, “2023 yılında belediyenin bütçesi 72 milyon 763 bin TL olarak belirlendi. Bütçe giderleri toplamında 71.878.499.87 kuruş, kesin gider bütçesi olarak belirlendi. Yani aradan 884 bin TL hesaplarımızın daha altında bir bütçe ile 2023 yılını kapatmış olduk” dedi.

Oturumda daha sonra Belediye Personel Ltd. Şti.’ne Müdürler Kurulu Müdürünün Belediye Başkanı tarafından belirlenmesi konusu gündeme geldi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Orhan, “Bizde personel limited şirketimiz vardır. Bu şirkette de bir tane müdür ataması yapıyoruz. Bana yetki vererek bende oraya müdür atıyorum” diyerek meclis üyelerini bilgilendirdi.

İlgili konu oy birliği ile kabul edilerek yetki Belediye Başkanına verildi. – Zeynep Küçük