BORÇKA BELEDİYESİ KADIN KOROSU NEŞET ERTAŞ’I TÜRKÜLERİYLE ANDI

tarafından
604
BORÇKA BELEDİYESİ KADIN KOROSU NEŞET ERTAŞ’I TÜRKÜLERİYLE ANDI
Bu haber 1.169 kez okundu.

            Borçka Belediyesi Kadın Korosu Ölümün 10. Yılında Büyük Usta Neşet Ertaş’ın 2 türküsüyle andı.

            Söylediği 4 dilde türkülerle kısa sürede ülke geneline adını duyurmaya çalışan Borçka Belediyesi Kadın Korosu tarafından Büyük usta Neşet Ertaş’ı anmak için fikir sundu. Koro Şefi Hasan Özışık, bu düşünceyi yerinde bularak, Borçka’nın, Artvin’in, Karadeniz’in Neşet Ertaş’ı olarak tanınan yerel sanatçısı İmdat Ataman’ı kadınlar korosuyla buluşturarak anma etkinliği düzenledi.

Borçka İbrikli İskelesinde gerçekleştirilen çekimde İmdat Ataman, Neşet Ertaş’a ait 2 türküyü seslendirdi.

Çekimler sonrası açıklama yapan Koro Şefi Özışık, “Ülkemizin yetiştirdiği büyük müzik üstadı Neşet Ertaş’ın ölümünün 10. yılı münasebetiyle Borçka Belediyesi Kadın korosunun onun anısına Neşet Ertaş’ın 2 türküsü ile anmak istedik. Bu görsel anmada bizleri kırmayıp büyük özveri ile koroya katkı sunan Borçka’mızın yetiştirdiği büyük saz üstadı sevgili İmdat Ataman abime, hem kendi adıma hem de koromuz adına sonsuz şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Ayrıca video çekimlerinde bize hiç bir zaman yardımlarını esirgemeyen bu işin profesyonellerinden OSD reklam ve güvenlik hizmetleri firmasının sahibi sevgili Osman Demir kardeşime de çok teşekkür ediyorum.

Son olarak Belediye başkanımız Ercan Orhan’a ve koromuza gönülden teşekkür ederim” dedi.

Etkinlikte kendisine yer verilmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ve çok duygulandığını belirten sanatçı İmdat Ataman, “Neşet Ertaş, üstadımızın ölümünün 10. yılında Borçka Belediyesi Kadınlar Korosu anma etkinliği düzenlemiş. Bu etkinlikte bana yer verdikleri için gönülden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Neşet Ertaş, gerçekten Anadolu’nun bağrı yanık sesidir. Onun Türküleriyle büyüdük. Onun türkülerini çaldık, söyledik. Bugün o kadar çok duyguluyum ki anlatamam. O kadar çok mutlu oldum ki. Var olun gençler, 55 yıllık müzik hayatımın en güzel korosuyla şarkı söylemek inanılmaz keyifliydi, ağzınıza sağlık Borçka Belediyesi Kadınlar korosu. Teşekkürler Hasan Özışık, teşekkürler Ercan Başkanım. Işıklarda yat büyük usta Neşet Ertaş, mekanın cennet olsun.” dedi.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Sosyal etkinlikler kapsamında belediyemiz olarak büyük üstad ses sanatçımız rahmetli Neşet Ertaş’ın ölümün 10. Yıldönümü dolayısıyla Borçka Belediyesi Kadın Korosu tarafından bir teklif geldiğinde bizde kısa süre içerisinde hazırlığımızı yaparak böyle bir türkü klibi hazırladık ve izleyicilerimize sunmak istedik. Bu organizasyonda emeği geçen başta Kadın Koromuza, Koro Şefi Hasan Özışık’a, yerel sanatçımız İmdat Ataman, belediyemiz bünyesinde çalışan arkadaşlarımıza, ilçede esnafçılık yapan OSD firma sahibi Osman Demir kardeşimize ve basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür eder, Neşet Ertaş’ın ölümünün 10. Yıldönümü saygıyla yad ediyorum” diye konuştu. – G.Ö.

BORÇKA BELEDİYESİ KADIN KOROSU NEŞET ERTAŞ’I TÜRKÜLERİYLE ANDI

            Borçka Belediyesi Kadın Korosu Ölümün 10. Yılında Büyük Usta Neşet Ertaş’ın 2 türküsüyle andı.

            Söylediği 4 dilde türkülerle kısa sürede ilçe ve ülke geneline adını duyurmaya çalışan Borçka Belediyesi Kadın Korosu tarafından büyük usta Neşet Ertaş’ı anmak için fikir sundu. Koro Şefi Hasan Özışık, bu düşünceyi yerinde bularak, Borçka’nın, Artvin’in, Karadeniz’in Neşet Ertaş’ı olarak tanınan yerel sanatçısı İmdat Ataman’ı kadınlar korosuyla buluşturarak anma etkinliğinde Borçka İbrikli İskelesinde gerçekleştirilen çekimde İmdat Ataman, Neşet Ertaş’a ait 2 türküyü seslendirdi.

Çekimler sonrası açıklama yapan Koro Şefi Hasan Özışık, “Ülkemizin yetiştirdiği büyük müzik üstadı Neşet Ertaş’ın ölümünün 10. yılı münasebetiyle Borçka Belediyesi Kadın korosunun onun anısına Neşet Ertaş’ın 2 türküsü ile anmak istedik. Bu görsel anmada bizleri kırmayıp büyük özveri ile koroya katkı sunan Borçka’mızın yetiştirdiği büyük saz üstadı sevgili İmdat Ataman abime, Belediye Başkanımız Ercan Orhan’a hem kendi adıma hem de koromuz ve ekibimizde bulunanlar adına sonsuz şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Etkinlikte kendisine yer verilmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ve çok duygulandığını belirten ses sanatçısı İmdat Ataman, “Neşet Ertaş, üstadımızın ölümünün 10. yılında Borçka Belediyesi Kadınlar Korosu anma etkinliği düzenlemiş. Bu etkinlikte bana yer verdikleri için gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Neşet Ertaş, gerçekten Anadolu’nun bağrı yanık sesidir. Onun Türküleriyle büyüdük. Onun türkülerini çaldık, söyledik. Bugün o kadar çok duyguluyum ki anlatamam. O kadar çok mutlu oldum ki. Var olun gençler, 55 yıllık müzik hayatımın en güzel korosuyla şarkı söylemek inanılmaz keyifliydi, ağzınıza sağlık Borçka Belediyesi Kadınlar korosu. Teşekkürler Hasan Özışık, teşekkürler Ercan Başkanım. Işıklarda yat büyük usta Neşet Ertaş, mekanın cennet olsun.” dedi.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Sosyal etkinlikler kapsamında belediyemiz olarak büyük üstad ses sanatçımız rahmetli Neşet Ertaş’ın ölümün 10. Yıldönümü dolayısıyla Borçka Belediyesi Kadın Korosu tarafından bir teklif geldiğinde bizde kısa süre içerisinde hazırlığımızı yaparak böyle bir türkü klibi hazırladık ve izleyicilerimize sunmak istedik. Bu organizasyonda emeği geçen başta Kadın Koromuza, Koro Şefi Hasan Özışık’a, yerel sanatçımız İmdat Ataman, belediyemiz bünyesinde çalışan arkadaşlarımıza, ilçede esnafçılık yapan Osman Demir kardeşimize ve basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür eder, Neşet Ertaş’ın ölümünün 10. Yıldönümü saygıyla yad ediyorum” diye konuştu. – B.A.