BORÇKA BELEDİYESİ İMECE USULÜ PARKE TAŞI DİZİMİ YAPTI

tarafından
1216
BORÇKA BELEDİYESİ İMECE USULÜ PARKE TAŞI DİZİMİ YAPTI
Bu haber 2.387 kez okundu.

            Borçka Belediyesi imece usulü parke taşı dizimi yaptı.

            Borçka Belediyesi tarafından Merkez Mahallesi Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun bulunduğu cadde üzerinde parke dizimini gerçekleştirmek amacıyla sosyal medya sitesinden 1 gün önce dayanışma çağrısında bulundu.

Bugün gerçekleşen imece etkinliğine vatandaşlar ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan parke dizme imecesi sırasında yaptığı açıklamada, “Vatandaşların ve öğrencilerin de yardımıyla yapılan çalışma sonrası Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun bulunduğu caddenin büyük bir bölümünün parkesi dizilmiş oldu. Bugün imece çağrımıza, dayanışma duygularıyla yanımızda olan bütün dostlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle okul sonrası öğrencilerimizin bu imeceye katılması bizleri çok duygulandırdı. Borçka’nın geleceğini Borçka’nın geleceği olan gençlerimizle inşa ediyoruz. Hep birlikte Borçka’mız için çalışmaya, kentimizdeki sorunları çözmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İmece etkinliğine katılan Hasan Özışık ise: “Buraya belediyemizin çağrısını görerek geldim. İmeceye katıldım çünkü Borçka hepimizin. Okulun olduğu bir cadde de parke dizilecekse neden yardım etmeyelim ki? Bizler de elimizi taşın altına koyduk ve bugün çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik” dedi. – B.A.