Borçka Belediye Başkanlığı Sokak Hayvanları İle İlgili Açıklama Yaptı

tarafından
334
Borçka Belediye Başkanlığı Sokak Hayvanları İle İlgili Açıklama Yaptı
Bu haber 273 kez okundu.

Borçka Belediye Başkanlığı son zamanlarda sokaklarda başı boş gezen sokak hayvanları ile ilgili açıklama yapıldı.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan; “Belediyemiz bünyesinde kısırlaştırma ve tedavi merkezimizi hayata geçirene kadar geçecek sürede üremenin devam edip sokaklardaki hayvan popülasyonunun artmaması için doğum yapıp açıkta kalan yavrulu köpekler, tedavisi yapılan köpekler ve kısırlaştırma sonrası bakım-besleme için mezbahane civarında geçici bir alan belirlenmiş ve bakım yapılan köpeklerin soğuktan etkilenmemeleri için kulübe yaptırılmıştır.

Yapılan alan köpeklerin toplanıp sürekli orada bakılacak bir barınak değildir.

Vatandaşlarımızdan ricamız; yavrulayan ve kalacak yeri olmayan sahipsiz köpekler, kısırlaştırılması veya tedavisi gereken sahipsiz köpekler hariç belediyemizden köpeklerin alınması, toplanması, bu alana konulması vs. gibi isteklerde bulunmamaları ve sahipsiz bu hayvanlara mama desteği sağlanmasıdır.

Ayrıca besleme alanına (kulübelerin bulunduğu alan) giden hayvanseverlerin besleme yaptıktan sonra alanın kapısını açık bırakmamaları gerekiyor. Yavrular alan dışına çıkıyor ve yolda ezilme tehlikesi atlatıyor. Lütfen dikkatli besleme yapalım. Sokakta bizimle birlikte yaşamını sürdüren diğer canlılar için duyarlı olan herkese teşekkür ederiz” diye ifadelerde bulundu. – BÜLENT ATASERT