BORÇKA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞI’NDAN

tarafından
366
BORÇKA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞI’NDAN
Bu haber 698 kez okundu.

DUYURU

1- ASKERLİKLERİNE KARAR ALDIRAN ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERDEN 2002/3 TERTİP OLARAK SİLAHALTINA ALINACAKLAR AĞUSTOS, EYLÜL, EKİM 2022 CELP VE SEVK DÖNEMLERİNDE SİLAHALTINA ALINMAK ÜZERE SEVK EDİLECEKTİR. YÜKÜMLÜLER, SEVK BELGESİNİ ALINABİLECEĞİ TARİHLERDE E-DEVLER ÜZERİNDEN VEYA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINDAN CELP VE SEVK TARİHİNDEN 10 GÜN ÖNCESİNDEN YÜSEM SEVK BELGELERİNİ ALACAKLARDIR.

2- SEVKE TABİ TUTLANLARIN SINIF VE EĞİTİM MERKEZLERİNİ GÖSTEREN LİSTELER ASKERLİK ŞUBESİ İLAN PANOSUNA ASILMIŞ OLUP, İSTEYENLER ÖĞRENEBİLECEKLERDİR.  AĞUSTOS 1’İNCE GRUP CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİİ ERBAŞ ER OLANLAR İÇİN17-18 AĞUSTOS 2022 TARİHİNDEN İTİBAREN; AĞUSTOS1!İNCİ GRUP CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİİ BEDELLİ ER İÇİN 17-18 AĞUSTOS 2022 TARİHİNDEN İTİBAREN; AĞUSTOS 2’NCİ GRUP CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİİ ERBAŞ ERLER 14-15 EYLÜL 2022 TARİHİNDEN İTİBAREN; AĞUSTOS 3’ÜNCÜ GRUP CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİİ ERBAŞ ERLER 12-13 EKİM 2022 TARİHİNDEN İTİBAREN; AĞUSTOS 1’İNCİ GRUP CELP VE SEVK DÖNEMİNDE YD.SB.ADAYI VE YD.ASTSB.ADAYI OLANLAR 17-18 AĞUSTOS 2022 ASKERE SEVK TARİHLERİNDE VERİLMEYE BAŞLANACAKTIR.

3- ASKERLİK ŞUBESİNE SEVK EVRAKLARINI ALMAK ÜZERE BAŞVURACAK YÜKÜMLÜLERİN, NÜFUS CÜZDANLARINI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.

4- ASKERE ALINACAKLARIN SEVK VERAKLARINI EN GEÇ YUKARIDA BELİRTİLENTARİHLERE KADAR ALMALARI GEREKMEKTEDİR. SEVK EVRAKLARINI ALMAYANLAR İLE ALDIĞI HALDE BİRLİKLERİNE KATILMAYANLAR BAKAYA SUÇU İŞLEMİŞ OLACAKLARINDAN, CEZALANDIRILABİLECEKLERİ İÇİN YÜKÜMLÜLERİN ZAMANINDA SEVK EVRAKLARINI ALMALARI VE BİRLİKLERİNE KATILMALARI MENFAATLERİ İCABIDIR.

                                                                       BORÇKA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞI