BORÇKA-ARALIK KÖYÜ’NDE(KLASKÜR) VOLEYBOL TURNUVASI DÜZENLENDİ

tarafından
352
BORÇKA-ARALIK KÖYÜ’NDE(KLASKÜR) VOLEYBOL TURNUVASI DÜZENLENDİ
Bu haber 697 kez okundu.

Borçka’nın Aralık Köyü(Klaskür) voleybol turnuvası düzenlendi.

Geçtiğimiz günlerde başlayan “ İSMET ACAR VOLEYBOL TURNUVASI” an aynı köyden 7 takım, köy dışından ise Borçka’nın Balcı köyünden 1 voleybol takımı olmak üzere 8 takım katılıyor.

Artvin’de Gençlik Spor İl Müdürlüğü himayesinde tapılan ilçeler arası voleybol turnuvasının Şampiyonu Borçka Klaskür Kadın Voleybol takımı il şampiyonu olmuştu.

Fındık sezonunun başlamasına az bir süre 1 hafta kala başlatılan voleybol turnuvası ile ilgili konuşan Ömer Faruk Gençtürk turnuva hakkında açıklama yaptı.

Gençtürk,  “Biliyorsunuz Klaskür kadın voleybol takımı il turnuvasında şampiyon olmuştu. Fındık sezonuna 1 hafta kaldı. Köyümüzde kendi aramızda takımlar kurarak bir köy turnuvası düzenledik. “ İsmet Acar Voleybol turnuvası” adını verdik. Çünkü eğer bugün köyümüzde voleybol bu kadar çok seviliyor ve kısa sürede bu başarı gelmişse sayın büyüğümüz iş insanı, köyümüzün ağabeyi, gururu İsmet Acar’ın bize verdiği büyük destek sayesindedir. Bir kere böylesine güzel bir voleybol sahası ilçe merkezlerinde bile yok. Bu sahayı bize yapıp hediye eden İsmet Acar ağabeyimize çok teşekkür ediyoruz. İl şampiyonluğumuzun temelinde bu saha vardır. Bir hafta sonra turnuva bitecek. Turnuvayı izlemek isteyen tüm dostlarımızı köyümüze davet ediyoruz” dedi.

Köy Muhtarı Metin Gül’de “turnuva ile tüm köy halkının fındık toplama öncesinde enerji depolama, birlik beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğini sunduklarını belirterek hem turnuvanın başlatılmasında emeği geçenlere, hem de turnuvada voleybol sporcularına teşekkür ederek, başarı dileklerinde” bulundu.

“İsmet Acar Klaskür Voleybol Turnuvası’nın” örnek bir organizasyon olduğuna vurgu yaptı, İsmet Acar’a verdiği destekten dolayı teşekkür etti. – B.A.