Borçka Acarlar M.Y.O. “SMA Desteğine Bizde Varız”

tarafından
24
Borçka Acarlar M.Y.O. “SMA Desteğine Bizde Varız”
Bu haber 45 kez okundu.

Borçka Acarlar Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğretim elemanı ve öğrencileri hazırladıkları “ “SMA Desteğine Bizde Varız” dedi.

Borçka Acarlar Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğretim elemanı ve öğrencileri hazırladıkları “ SMA Desteğine Bizde Varız” kapsamında atölye çalışmaları gerçekleştiriyorlar.

Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Hatice Beşir’in yürüttüğü “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında “SMA Desteğine Bizde Varız” etkinliği ile Borçka Acarlar Meslek Yüksekokulunda atölye çalışmaları devam ediyor.

Çocuk Gelişimi Programı ikinci sınıf öğrencileri tarafından gerçekleştirilen atölyede seramik boyama, tuval boyama, takı yapımı çalışmaları yapılarak elde edilen gelirlerin SMA Tip1 hastası Yusuf Yiğit Bakırdağ’a bağışlanacağı belirtildi.

Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Hatice Beşir, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında güncel sorunlara değinerek etkinliklerin gerçekleştiğini söyledi. Beşir, SMA hastası Yusuf Yiğit Bakırdağ’a yapılacak bağış için gerçekleşen atölye çalışmalarında öğrencilerin ve personellerin öz saygılarını ve potansiyellerinin de keşfedildiğini kaydetti.

Yapılan etkinliğin çıkış hikayesinden bahseden Beşir, “Topluma Hizmet Uygulamaları dersine giriyorum. Genel olarak Topluma hizmet uygulamaları dersinde kitap toplama, çevre temizliği gibi etkinlikler yapılıyordu. Bizde güncel sorunlara değinelim noktasında neler yapabiliriz derken öğrencilerimizin fikri ile de bu etkinlik oluştu. Sadece SMA’lı bebeğimize yardım yapmaktan ziyade okuldaki personelinde, öğrencinin de bağış yaparken kendi el emeklerini ortaya koyarak kendilerinin öz saygılarını geliştirmek ya da potansiyellerini keşfetmelerini sağlamak amacımız. Sadece maddi yardım yapmaktan ziyade kendi emeklerinin ortaya koymalarını sağlamak” dedi.

23 Mayıs’ta başlayan atölye çalışmasının 4 Haziran’a kadar süreceğini söyleyen Beşir, “İki hafta sürecek bir etkinlik, şimdilik biz okul içerisinde tasarladık bir ders etkinliği olduğu için. Dışarıdan tabi ki katkı sağlamak isteyenler bağış sağlayabiliyor. Amacımız çocuğumuza katkı sağlamak ve öğrencilerin iş birliği, dayanışma bu duygularını artırmak. Öğrencilerimde bu topluma hizmet uygulamaları dersinde sadece topladık, bağış yaptık değil o emeklerini hissederek yapmalarını sağlamak amacımız. Diğer bir amacımızda katılan diğer personellerin kendilerini keşfetmelerini sağlamaktı. İdaremiz, personelimiz, okulumuz güzel katkılar sağladı ve yardımcı oldular” ifadelerine yer verdi.

Bu tarz etkinliklerin çoğalması ve yapılması için teşvik edilmesi gerektiğine dikkat çeken Beşir, planlanan diğer projeler hakkında da bilgi verdi.

Beşir, “Bunun dışında iki projemiz daha var. Bir tanesi prematüre bebeklerin bağlarını geliştirmek için müge melek projesi var. Müge Melek projesinde de bebeklerle bağ kurmaları için oyuncak bebek gibi ürünler örüyorlar. Bunları da ihtiyacı olan bebeklere göndereceğiz. Bir diğer projemizde Borçka’da ki anasınıfına kütüphane yenilemesi. Orada da kitapların içerisinde ki kahramanların figüranlarını kilden yapıyoruz” diye ifade etti. – Zeynep Küçük