Belediye Başkanı Orhan “Tiyatronun, kültür ve sanatın her köşede olması gerektiğine inanıyoruz”

tarafından
62
Belediye Başkanı Orhan “Tiyatronun, kültür ve sanatın her köşede olması gerektiğine inanıyoruz”
Bu haber 123 kez okundu.

 

Belediye Başkanı Orhan “Tiyatronun, kültür ve sanatın her köşede olması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Borçka Belediyesi tarafından Borçka Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması geçtiğimiz yıl ilki 15-22 Mayıs arasında gerçekleştirilen Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması bu yıl 22-28 Ekim tarihleri arasında Borçka sakinlerine ve konuklarına unutulmaz anlar yaşatacak. Bir hafta sürecek olan Tiyatro Buluşmasında Bu özel festivalde Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu, Evindetiyatro, Tiyatro Hemhal, Tiyatro Bereze ve Kumbaracı 50 gibi değerli topluluklar sahne alacak.

Borçka’nın kent merkezinden en uzak köyüne, mahallesine kadar her bir köşesinde tiyatro esintileri hissedilecek olan Borçka Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması’nda çocuklar unutulmadı. Çeşitli köy okullarında, Primat Atölye ve Çek Sanat’ın hazırladığı çocuk oyunları minik tiyatro severleri bekliyor olacak. Ayrıca, Zinnure Türe ve Süreyya Karacabey rehberliğinde düzenlenecek olan hikaye anlatıcılığı ve yazarlık atölyeleri, sanatseverler için eşsiz bir fırsat olacak.

Belediye Başkanı Ercan Orhan, bu özel etkinlik hakkında basın mensuplarına verdiği demeçte şunları söyledi; “Tiyatronun, kültür ve sanatın her köşede olması gerektiğine inanıyoruz. Salonumuz olmadan, olanaklarımız kısıtlı olmasına rağmen, Borçka’nın kalbinde sanatın ritmini duyurmak istedik. Bu festivalle, hemşehrilerimizin sanatla iç içe geçmesini, tiyatronun büyülü dünyasını keşfetmesini amaçlıyoruz.

Borçka Belediyesinin öncülüğünde, birçok tiyatro topluluğunun destekleriyle gerçekleştirilen bu festival, sanatsal bir yenilenmeye, kültürel bir uyanışa vesile olacak gibi gözüküyor. Festival dışında sürpriz oyunlar için görüşmelerin devam ettiği de gelen bilgiler arasında. Borçka’nın sıcak atmosferinde, tiyatronun sıcacık esintileriyle harmanlanacak bu festivali kaçırmamanızı tavsiye ederiz” diye ifade etti. – Fatma Küçük Atasert