BELEDİYE BAŞKANI ORHAN, BASIN MENSUPLARINA ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU

tarafından
205
BELEDİYE BAŞKANI ORHAN, BASIN MENSUPLARINA ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU
Bu haber 912 kez okundu.

“Artvin Valiliği, Borçka Kaymakamlığı, İl Özel İdaresi ve Borçka Belediye İşbirliğinde Asfalt Çalışması Yapıldı”

            Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan; Artvin Valiliği, Borçka Kaymakamlığı, İl Özel İdaresi ve Borçka Belediye Başkanlığı ile yapılan protokol sonucunda asfalt ve alt yapı çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgilendirmelerde bulundu.

            Artvin Valiliği, Borçka Kaymakamlığı, Artvin İl Özel İdaresi ve Borçka Belediye Başkanlığı ile yapılan protokol sonucunda, Borçka İlçe Stadı önünden Aksu Mahallesi köprü yanına kadar asfaltlama çalışmaları başlatılarak vatandaşlarımızın uzun süredir yaşadığı mağduriyetin giderildiğini ifade eden Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan; “Son zamanlarda devam eden en büyük proje su ve alt yapı projesiydi. Bu bölgedeki altyapı çalışmaları bitince Valilik ve Özel İdare ile yapmış olduğumuz protokol dahilinde bu bölgede asfalt çalışması yapıyoruz. Bayağı zamandır burası toz toprak içerisindeydi. Ama biliyorsunuz ki alt yapı çalışması net bir şekilde en iyi bir şekilde yapılmazsa üstünü süslemenin çok fazla anlamı olduğunu düşünmüyoruz. Bugünde altyapısı biten bölgenin üst yapısını yapmak için böyle çalışma içerisindeyiz. Bütün emeği geçen arkadaşlarımıza da siz değerli basın mensupları arkadaşlarımızın aracılığıyla teşekkür ediyorum” dedi.

Basın mensuplarının soruları üzerine Başkan Orhan; “Biliyorsunuz alt yapı projesi çalışmaları içerisinde kanalizasyon, atık su içme suyu var. Bu projelerin çalışmaları topyekün devam ediyor. Karayollarında çalışmalar devam ediyor, yine Gündoğdu Mahallemiz bitmişti zaten, Yeniyol Mahallemizin alt yapı çalışmalarını yeni bitirdik. Karayolları üzerinde çalışmaları ve daha sonra şehir içerisindeki çalışmalara gireceğiz. Yaklaşık % 40’lık çalışma alanının bitirdik geriye bir % 60’lık durumumuz var, bunu da hızlı bir şekilde tabi coğrafi koşullar bu bölgede çok zor. Bu zor koşullar içerisinde yapılan çalışmalar biraz geriden takip ediyoruz gibi görünebilir, vatandaşlarımız da böyle görebilir ama gerçekten coğrafi koşullar yine bizi ileriye götürmedi ama buna rağmen yılmadan işi alan firmada gerekli çalışmaları özveriyle yapıyor.

Basın mensupları bürokrasi sorunları ile karşılaşıyor musunuz? sorusu üzerine Başkan Orhan; “Ben iletişimi çok iyi kullanmasını bilen yada iletişime çok önem veren bir yapım var tabi devlet kurumlarından geldik yıllarca idarecilik ve öğretmenlik yaptık, iletişimi iyi kurduktan sonra aşılamayacak herhangi bir sorun ve engel yoktur ve öyle düşünüyorum. Zaman zaman sorunlar yaşanabiliyor bu siyasette de var maalesef halende devam ediyor, önemli olan halka hizmettir. Önemli olan Borçka’ya daha iyi hizmet yapabilmektir. Borçka Belediyesi Başkanı olarak bunun mücadelesi içerisindeyiz” dedi.

            Sıcak asfalt ne kadar metre uzunluğunda ve ne kadar liraya mal oldu?

            Başkan Orhan; “İlçemizde 38 köyümüz var, 38 köyün çöpü özellikle Özel İdare ekipleri topluyor ve bizim çöp alanımız kullanılıyordu yapmış olduğumuz protokol dahilinde sağolsun sayın Artvin Valimizde bize katkı sundu, diğer siyasi partilerde katkı sundu çünkü Borçka’da hep beraber yaşıyoruz. Bu alanda bir protokol yaptık 5 yıl yada 7 yıl bizim çöp alanımızı kullanımı karşılığında Borçka’da Aksu Mahallesi Futbol sahası mevkisi alanında bu yolumuzun da 1 km’ye yakın alanını asfaltlanmasını sağladıklarını beyan etti.

            Başkan Orhan, basın mensuplarına ilçedeki diğer çalışmaları hakkında kısa bir bilgilendirmelerde bulundu.

Yeni yapılan asfalt yol üzerinde hız kesicilerin montajı yapıldı.

Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında kurban pazarı yerinin hazırlıkları tamamlandı.

Aydınlar Mahallesi anayol güzergâhındaki harfiyatlar temizlendi.

İsmet Acar Turist Aktarma Merkezi yağmur giderleri temizlendi ve yıkandı.

Kent merkezimizdeki bankların onarımına boyanmasına ve cilalanmasına devam edildi.

Altyapı çalışmalarına Karayolları yol güzergahında devam edildi.

Engelli bir yuttaşımız engelsiz yaşam aracıyla Trabzon KTÜ Farabi Hastanesine götürüldü.

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nin ikinci etabı kalıpları çakıldı.

Yeniyol Mahallesi’ndeki çocuk oyun parkının zeminine kauçuk işlemesi uygulandı.

Çoruh Yaşam Vadisinde aydınlatma direklerinin montajı tamamlandı.

Aksu Mahallesindeki su arızası giderildi ve Borçka Devlet Hastanesi yanında bulunan TOKİ inşaatına su verildi.

Asfalt dökülen yerdeki yağmur suyu gideri ızgaraları tamamlandı ve montajı yapıldığını” ifade etti. – HABER: GÖKHAN ÖZÇELİK