Belediye Başkanı Orhan, Alt Yapı Çalışmalarını Yerinde İnceledi

tarafından
54
Belediye Başkanı Orhan, Alt Yapı Çalışmalarını Yerinde İnceledi
Bu haber 104 kez okundu.

Borçka Belediye Bakanı Ercan Orhan, ilçedeki alt yapı ve diğer çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Ercan Orhan çalışmalar ile basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda; “Merkez mahallemize bağlı, aşağı Aydınlar mevkiinde bulunan ara cadde, dinamik üst yapı çalışmalarıyla hızla yeniden şekilleniyor. Yapılan yoğun çalışmalarla mahallenin yüzü adeta değişiyor.

Aynı zamanda, bölgede inşa edilen yeni asma köprüsünün Aksu Mahallesi tarafı, detaylı alan düzeltme ve peyzaj çalışmalarının eşiğinde. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte, köprü çevresi daha estetik bir hale gelecek.

Bu çalışmaların tümü, Borçka’mızı daha yaşanabilir ve hoş bir yer yapma hedefini desteklemekte. Yatırımlar ve uygulamalar, yerel halkın yaşam kalitesini artırmaya yönelik stratejik hamleler olarak öne çıkıyor.

Söz konusu projeler, hem sosyal yaşamı güzelleştirmeyi hedeflerken, hem de Borçka’yı daha çekici ve yaşanabilir bir şehir yapmayı hedefliyor. Geliştirilen alt ve üst yapılar, Borçka’nın yaşanabilir ligini yükseltmek için atılan somut adımlar olup, bu çalışmaların hız kesmeden devam etmesi planlanıyor” diye açıklamalarda bulundu. – Zeynep Küçük