Bayraktutan, Artvin Gündemini Meclise Taşımaya Devam Ediyor

tarafından
587
Bayraktutan, Artvin Gündemini Meclise Taşımaya Devam Ediyor
Bu haber 1.158 kez okundu.

Bayraktutan, Artvin Halkında infial yaratan iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin İl Sağlık Müdürü Gürol Köroğlu’nun boşalmış olan başhekim yardımcılığı kadrosuna atama yapılmasına ilişkin AKP İl Başkanından talimat beklediği, daha önceki yönetici atamaları süreçlerinde de belirlenen isimlerin İl Başkanının iki dudağı arasında olduğu haberlerini Meclis gündemine taşıdı. Bayraktutan, Artvin İl Sağlık Müdürü’nün bir Başhekim Yardımcısının atamasını bile AKP İl Başkanından talimat almadan yapamadığı haberleri Bakanlığınızın bilgisi dâhilinde midir? diye sordu.

Bayraktutan, Anayasanın 98. ve İçtüzüğün 96. ve 99. maddeleri gereğince, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için dilekçe sundu.

Dilekçede şu ifadelere yer verildi,

“Artvin İl Sağlık Müdürü Gürol Köroğlu hakkında oturduğu makamı siyasallaştırdığı ve Kamu görevlisinin görevini kötüye kullanması anlamını taşıyan eylemlerde bulunduğu tarafımıza iletilmiştir.Son olarak Artvin Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Seymur Salih Mehmetoğlu’nun ve Başhekim Yardımcısı Dr. Gizem Akaltun’un görevlerinden istifa etmelerinin arkasında Artvin İl Sağlık Müdürü Gürol Köroğlu’nun boşalmış olan başhekim yardımcılığı kadrosuna atama yapılmasına ilişkin AKP İl Başkanından talimat beklediği, daha önceki yönetici atamaları süreçlerinde de belirlenen isimlerin İl Başkanının iki dudağı arasında olduğu haberleri Artvin Halkında infial yaratmıştır.

Bu Bağlamda;

Artvin Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Seymur Salih Mehmetoğlu’nun ve Başhekim Yardımcısı Dr. Gizem Akaltun’un görevlerinden istifa gerekçeleri nelerdir?

Artvin İl Sağlık Müdürü’nün bir Başhekim Yardımcısının atamasını bile AKP İl Başkanından talimat almadan yapamadığı haberleri Bakanlığınızın bilgisi dahilinde midir?

Artvin Halkında infial yaratan bu iddialar doğru mudur? Basında geniş yer bulan bu iddiaların doğruluğu hakkında herhangi bir inceleme başlatılmış mıdır?” – 7 MART