Başkan Sücü, “Erken Seçim Ülke Ekonomisini Rahatlatır”

tarafından
560
Başkan Sücü, “Erken Seçim Ülke Ekonomisini Rahatlatır”
Bu haber 1.096 kez okundu.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Talip Sücü, partisinin ilde yapılan çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Talip Sücü, Partisi ile yollarının nasıl kesiştiği hakkında açıklamalarda bulunarak, “Erbakan Vakfı’nın kuruldu kurulalı Artvin İl Başkanlığını yapıyordum. Önceki yıllarda 12 yıl Saadet Partisi ilçe başkanlığını yapmıştım. Fakat Genel Başkanımız Doktor Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah Partisi kurma sürecinde bizleri arayarak böyle bir çalışma içerisinde olduğunu söyleyince biz de bu sürecin içerisinde bulunduk. Aynı zamanda yine Genel Başkanımızın bizlere görev vermesi üzerine biz de o tüzüğün altında imzamızı attık. Daha sonraki süreçte de Artvinli olduğumdan dolayı Genel Başkanımızın Artvin’e yönlendirmesi, burada bize görev vermesi sonucu Artvin’deki aktif siyasi hayatımız il başkanı olarak başlamış oldu” dedi.

‘AKP ve CHP’den sonra 3’üncü Parti Yeniden Refah Partisi’

Yeniden Refah Partisi’nin Artvin’de yaptığı çalışmaları aktaran Sücü, “Artvin’de Yeniden Refah Partisi şu anda Yargıtay’da olan resmi üye sayıları bakımından 3’üncü parti. Yani Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin ardından Yeniden Refah Partisi üye bakımı sayısından 3’üncü parti olarak görülüyor. 3 yıldır çalışmalarımız bir şekilde devam ediyor. Bütün ilçelerimizde, kuruluşlarımızı gerçekleştirdik, yönetimlerimizi kurduk. Her ilçemizde kapıları tıklıyoruz. Vatandaşların evine birebir gidiyoruz. İlçe başkanlarımız, kadın kollarımız, ilçe yönetimlerimiz, gençlik kollarımız aktif bir şekilde Hasta ziyaretlerinden tutunArtvin’imizin bir adım ileri gitmesi için sahada en çok çalışan parti Yeniden Refah Partisi şu anda. Yeniden Refah Partisi’nin Artvin teşkilatlarına çok teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum hepsini” ifadelerini kullandı.

‘Haklı bir davada zerre olarak zirveye ilerliyoruz’

Açıklamalarını Rahmetli Necmettin Erbakan’ın sözü ile devam eden Sücü, “Zor zamanda benim hep kullandığım çok da sevdiğim bir Erbakan Hocamızın da bir cümlesi var “Haksız bir davada zirve olmaktansa haklı bir davada ama davada zerre olmayı tercih et.” Partimizin tüm çalışanları haklı bir davada zerre olmayı tercih etti ve üç yıldır bizimle beraber bu zerre olan partiyi şu anda zirveye taşıyorlar” diyerek hep birlikte zirveye çıkarak bayrağı da dikeceklerini vurguladı.

‘Yeniden Refah Partisi teşkilatlarını halk güler yüzle karşılıyor’

Artvin merkez ve ilçelerinde yaptıkları teşkilatlanma çalışmalarını da aktaran Sücü, “Tabii ki bizim çalışmalarımız da önemli ama ben hep söylüyorum Artvin insanını çok zeki, anlayışlı, her şeye mesafeli ve bazen defalarca anlatırsınız, anlamazlar ama Artvin insanına kelimenin başıyla sonunu söylerseniz içinden neler çıkarabileceklerini kendileri çıkarabilecek durumdalar. Dolayısıyla da bizi çok çabuk anlıyorlar. Aynı zamanda ben Ecevit Erbakan Hocamızın yapmış olduğu hizmetleri iyi bilen bir yapısı var Artvin’in. Dolayısıyla da aslında çok da zorlanmıyoruz sahada çalışırken. Yeniden Refah Partisi teşkilatları olarak her kapı bize güler yüzlü açılıyor. Herkes çay ısmarlıyor, iyilik ediliyor bize ve bizimle de çok ilgileniyorlar. Aynı zamanda da yine dediğim gibi Erbakan hocamız büyük bir miras bırakmış bizlere” dedi.

‘Aynı milli görüş devam ediyor’

Refah Partisi’nin milli görüş çizgisi ile Yeniden Refah Partisi’nin siyasi rolü arasında bir fark olmadığına dikkat çeken Sücü, “Yeniden Refah Partisi tamamen milli görüş çizgisindedir. Zaten ben milli görüş çizgisindeyim diyen partilerin bu çizgide olmamasını gören Genel Başkanımız Yeniden Refah Partisi’ni milli görüş çizgisinin tam da göbeğinde, tam da onun hareket alanında, aynı yönde, aynı istikamette kurmuş ve bu doğrultuda çalışmaktadır” dedi.

‘Güven bir kere kırıldı mı her şey zorlaşıyor’

Yeniden Refah Partisi olarak olası erken seçim durumu için çalışmaları olup olmaması yönünde açıklamalarına devam eden Sücü, “Biz bir kere Türkiye genelinde Yeniden Refah Partisi olarak 81 ilin 81’inde, 973 ilçenin 973’ünde tamamen kadrolarımızı kurmuş bir durumdayız. Faal bir şekilde yarınki seçime hazırız kadrolarımızla. Sandık başı müşahitlerimizin bile birçoğunu atamış durumdayız. Herhangi bir olası seçimde hazır bir şekilde seçime katılabiliriz. Haberlerde takip ettim, baskın seçim için 19 Haziran 2022 gibi bir tarih veriliyor. Olmasını bekliyoruz. Olması gerektiğini de düşünüyorum. Güven kırıldığı zaman ne yaparsanız yapın maalesef ekonomi öyle bir çizgide toparlanması çok zor. Ne kadar iyi olursanız ne kadar çözmeye çalışırsanız çalışın insanlardaki o güveni kırdığınız zaman ekonomide bir şeyleri düzeltmek çok zor oluyor. Erken seçim kararının bence ülkenin ekonomisini biraz rahatlatacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı. – BÜLENT ATASERT