Başkan Orhan, Çalışmalar İle İlgili Bilgi Verdi

tarafından
480
Başkan Orhan, Çalışmalar İle İlgili Bilgi Verdi
Bu haber 912 kez okundu.

 

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Belediye alt yapı ve diğer çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Orhan yaptığı bilgilendirmelerde;

Değerli Borçkalı komşular; yaptığımız çalışmalardan birkaçını sizler için aşağıya listeledik

Kameni Bölgesi arıtma tesisi inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Yeniyol Mahallesi ve Merkez Mahallesi Aydınlar mevkiinde basınç kırıcı vana odaları yapıldı.

Yeniyol Mahallesi’nde yağmur ızgaraları tamamlandı.

Merkez Mahallesi’nde boru üstü betonlamalar yapıldı.

Yeniyol Mahallesi yol güzergahında terfi hattı geri dönüş borusu ve içme suyu hattı borusu Muratlı Köprüsüne kadar tamamlandı.

Parke taşı imalatının bittiği yerlerde belediyemiz inşaat birimi kaldırım taşı döşemesini tamamladı.

Gündoğdu ve Küçükköy Mahallesinde taş duvarların mukavemetinin artırılması, estetik olarak güzel görünmesinin sağlanması için derz çalışmaları tamamlandı.

Yeniyol Mahallesi yol altı perde duvar yapımı işi yol genişletme çalışmaları devam ediyor.

Kentimizdeki sokak hayvanlarını düzenli olarak kısırlaştırmaya devam ediyoruz. Özel Kafkas Veteriner Kliniği’yle yaptığımız anlaşma gereğince dört köpek kısırlaştırıldı ve iyileştirilerek yaşam alanlarına bırakıldı.

Altyapı çalışmaları biten Çoruh Caddesi’nin yeni haline yeni aydınlatma direkleri takıldı.

Borçkamız şantiye görünümünden hızla kurtuluyor, tüm cadde ve sokaklarımızda üstyapı çalışmalarımız birer birer sonuçlanıyor. Bugün Maradit Caddesinde yürütülen parke taşı dizme çalışmasını yerinde inceledik, cadde esnafımıza bol kazançlı bir gün diledik.

Bunların yanında sosyal etkinliğimizde, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Borçka Belediyesi Kadın Korosu yaşamını yitiren tüm kadınlar anısına, şiddetsiz aydınlık yarınlar umuduyla karanlığa mum yakarak “Ünzile” şarkısını seslendirdi.

Kameni bölgesindeki paket arıtma tesisi ve su deposu inşaatı devam etmekte olup betonarme inşaatı bitme aşamasına gelmiştir.

Merkez Mahallesi Aydınlar mevkiinde yapımı devam eden 1000 m3’lük içme suyu deposuna giden ana hat, şehir dağıtım hattı ve bulunduğu mevkisinin dağıtım hattı çalışmaları devam etmektedir.

Yeniyol Mahallesi terfi merkezi geri dönüş hattı imalatı tamamlanmıştır ve kısa sürede yerlerine yerleştirilecektir. Aynı güzergahta kanalizasyon parsel bacaları da yerleştirilmektedir.

Yeniyol Mahallesinde yol genişleme, yeni yol oluşturma ve perde duvar yapımına başlanmış olup kısa sürede tamamlanacaktır.

Yürüyüş yolunda inşa ettiğimiz taş duvara derz çalışması uygulanarak daha estetik bir görünüm kazandırılmıştır.

Merkez Mahallesi’nde parke taşı yağmur oluğu, bordür ve kaldırım taşı yapımı tüm hızıyla devam etmektedir. – GÖKHAN ÖZÇELİK