Başkan Orhan, Altyapı Çalışmaları İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

            Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan altyapı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

            Başkan Orhan yaptığı açıklamada;

            Sevgili Borçkalılar;

Bildiğiniz üzere alt yapı çalışmalarımız bitmeden üst yapı çalışmalarına nihayete erdiremiyoruz. Bazı bölgelerde alt yapı çalışmalarımızda ilerlememize rağmen coğrafi koşullarımızın yarattığı sorunlardan dolayı beklemek zorunda kalıyoruz. Bundan dolayı ilçemizin bazı bölgelerinde ciddi sorunlar baş göstermekte. Bunların farkındayız.

Bu sorunlardan biri de Merkez mahallesiyle Aksu mahallesinin kesiştiği noktada görünmekte. O bölgenin kayalık olması ve alt yapı çalışmamızı sürdüren firmanın elinde kaya kesici makinenin olmaması bu soruna neden olmuştur. Yaptığımız görüşmelerle firmanın ivedilikle bölgenin alt yapı çalışmasının kalan kısmının tamamlanması konusunda gerekli uyarılarda bulunduk.

Yağmurdan kaynaklı yolda oluşan sorunlarla ilgili ekiplerimiz hızlı bir şekilde geçicide olsa çözüm üreteceklerdir.

Sorunların arkasına sığınmadığımızı tüm Borçka kamuoyunun bilmesini isteriz. Çözüm için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

Bizim tek bir derdimiz var: Borçka halkının verdiği görevi layıkıyla yapmak. Eksiklerimiz muhakkak oluyordur. Onları da siz değerli Borçkalıların uyarılarıyla hızlı bir şekilde çözeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

            Başkan Orhan, ayrıca kentimizde yürütülen altyapı çalışmalarında yaşanan aksaklıkları ekiplerimiz elinden geldiğince gidermeye çalışıyor. Aksu ve Yeniyol Mahallesinde bozulan yollarda mıcırla çukurlar dolduruldu, greyder ve silindirle düzeltildiğini ifade etti. – ZEYNEP KÜÇÜK

Bu haber 1.795 kez okundu.