Başkan Aydın, “Ek Zam Talebimizde Israrcıyız”

tarafından
193
Başkan Aydın, “Ek Zam Talebimizde Israrcıyız”
Bu haber 331 kez okundu.

Türk Eğitim-Sen Artvin şube başkanı Hüseyin Aydın, son zamanlarda temel giderlerdeki fiyat artışı ve kamu çalışanlarının ekonomik kayıpları hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye Kamu Sen olarak, bir yıllık kayıplara karşılık bin Türk lirası ek zam talep ettiklerini hatırlatan Hüseyin Aydın, “Hükümet, eğitim çalışanları başta olmak üzere tüm kamu çalışanlarının ekonomik kayıplarının telafi edilmesi amacıyla gündeme getirdiğimiz ek zam talebimize kayıtsız kalmamalıdır.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği 20. Milli Eğitim Şurası’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kariyer planlamasına dair açıklamada “Uzman öğretmenlere bin lira ödeneceği” sözlerini de değerlendiren Şube Başkanı Aydın, “Sadece bir kısım öğretmenlere yapılacak bu ödeme, kamu çalışanlarının ek zam talebinin karşılığı değildir!” dedi.

Türk Eğitim-Sen Artvin şube başkanı Hüseyin Aydın açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

“Geride bıraktığımız bir yılda, bir memur ailesinin zorunlu temel giderlerinde 965 TL artış yaşanmıştır.

Bu itibarla, Türkiye Kamu Sen olarak, bir yıllık kayıplarımıza binaen bin lira ek zam talep ettik. Sayın Cumhurbaşkanı tarafından öğretmenlerin kariyer planlamasına dair yapılan açıklamaya göre, uzman öğretmenlere bin lira ödeneceği bildirildi.

Sadece bir kısım öğretmenlere yapılacak bu ödeme, kamu çalışanlarının ek zam talebinin karşılığı değildir! Hükümet, eğitim çalışanları başta olmak üzere tüm kamu çalışanlarının ekonomik kayıplarının telafi edilmesi amacıyla gündeme getirdiğimiz ek zam talebimize kayıtsız kalmamalıdır.” – GÖKHAN ÖZÇELİK