Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

tarafından
21
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Bu haber 39 kez okundu.

 

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Valimiz Sayın Cengiz Ünsal başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Çoruh Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Valimiz Cengiz Ünsal’ın yanı sıra; Belediye Başkanı Bilgehan Erdem, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Emre Büyükyurt, Vali Yardımcısı Ömer Kıraç, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Mehmet Çelik, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Adatepe, ilgili kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Valimiz Cengiz Ünsal, uyuşturucunun toplumun temellerini sarsan ciddi bir tehlike olduğunu belirterek, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelenin önemine dikkati çekti.

Ülkemizde bağımlılık ve uyuşturucuyla mücadele çalışmalarının yoğun bir biçimde yürütüldüğünü belirten Valimiz Ünsal, bağımlılıkla mücadelede sürekliliğin ve toplumun tüm kesimlerinin iş birliğinin önem arz ettiğini ifade etti.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu tarafından bir önceki toplantıda alınan kararlara yönelik gerçekleştirilen faaliyetlerin değerlendirilmesi ile başlayan toplantı; İl Sağlık Müdürlüğünce uyuşturucu maddeler başta olmak üzere bağımlılıkla mücadele konusunda bugüne kadar yapılan çalışmaların sunumlarıyla devam etti.

Valimiz Ünsal, bağımlılıkla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların koordineli ve kararlı bir şekilde devam edeceğini belirterek konunun hassasiyetine binaen ilgili Kurum Müdürlerine gerekli çalışmaların titizlikle yerine getirilmesi talimatlarını verdi.

Toplantı, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu üyelerinin karşılıklı görüş alışverişi ile sona erdi. – AVBM