B.C.İ.’dan “EĞLENCELİ HARFLER eTwinning PROJESİ”

tarafından
48
B.C.İ.’dan “EĞLENCELİ HARFLER eTwinning PROJESİ”

            Borçka Cumhuriyet İlkokulu’ndan “EĞLENCELİ HARFLER eTwinning PROJESİ” başarıyla yürütüldü.

“Eğlenceli Harfler” 9 öğretmen ortak ve 100’den fazla öğrencimizin bir araya gelerek oluşturduğu bir eTwinning projesidir.Proje ortakları; Canan Ulukurt- Celal Akın İlkokulu ERZURUM, Özlem Demir- İMKB İnönü İlkokulu ERZURUM, Aliekber  Ilgın-Ş.P.T Serkan Sağır İlkokulu ERZİNCAN, Ayşegül Okumuşoğlu-Şükrüpaşa İlkokulu ERZURUM, Çağla Gökdemir-Borçka Cumhuriyet İlkokulu ARTVİN, Esra Macit-Demirkent TOKİ İlkokulu ERZİNCAN, E. Mesude Kayar-Kazanlı İsmail Kurtuluş İlkokulu MERSİN, Nebile Yazıcı Kerimoğlu- Aşağıokçular İlkokulu HATAY,Sema Dilek Erdem-Kocatepe İlkokulu ERZURUM ve öğrencilerin işbirliğiyle başarıyla yürütülmüş bir projedir.

Proje ortaklarından Borçka Cumhuriyet İlkokulu 1-B Sınıf Öğretmeni Çağla GÖKDEMİR proje ile düşüncelerini şu sözlerle dile getiriyor:

“Eğlenceli Harfler projesi hem öğrencilerimiz hem velilerimiz hem de biz öğretmenler için oldukça keyifli ve öğretici bir projeydi. Temelinde dayanışma ve işbirliğine dayanan projemiz sayesinde harf öğrenimi sürecini eğlenerek  geçirdik. Öğrencilerimiz her harf için birbirinden eğlenceli etkinlikler yaparak yaratıcılık ve el becerilerini geliştirirken aynı zamanda öğrenilen bu sesin kalıcı öğrenmeye olumlu etkisi sayesinde kısa sürede ve etkili öğrenme gerçekleştirdiler.

Projemizin sonunda final ürünü olarak bir kitap oluşturduk. Bu kitapta sesleri öğrenirken yaptığımız etkinlikler, ilişkili olduğu kazanım ve yönlendirmeler yer almaktadır. Bu kitap 1. Öğretmen ve öğrencilerine harf öğrenimi konusunda yol gösterici olacak niteliktedir.

Öğrencilerimizin çalışmalarından oluşan bu kitabı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bayram BAKIR’a, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Halil SOYER’e ve Borçka Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Sayın Emin DEMİR’e takdim ettik.

Bu güzel eTwinning projesinde yer aldğımız için ben ve öğrencilerim çok mutluyuz. Projede emeği geçen, bizden desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederiz” diye ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır “Öğrencilerimizi ve sizi tebrik ederim. Bu tür çalışmalar öğrenmeyi olumlu destekleyen çalışmalardır. Başarılarınızın devamını dilerim” dedi. – HABER: ZEYNEP KÜÇÜK