Artvinliler Hizmet Vakfı’nda Borçka rüzgarları esti

tarafından
665
Artvinliler Hizmet Vakfı’nda Borçka rüzgarları esti
Bu haber 1.266 kez okundu.

Borçka Belediyesi, Artvinliler Hizmet Vakfı ve Çoruh Vadisi Borçkalılar  Derneğinin  birlikte organize ettiği, Borçka Belediyesi’nin daha önce düzenlemiş olduğu, Borçka fotoğraflardan oluşan, Fotoğraf Yarışmasında sergilenen 63  fotoğrafın yer aldığı ‘Fotoğraf Sergisi’ Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ın ve çok sayıdaki Artvinli’nin  katılımıyla, Artvinliler Hizmet Vakfı’nda, kokteyl ve yöresel müzik eşliğinde açılışı yapıldı.

Borçka ilçesinin güzel karelerini çeken fotoğrafçıların fotoğrafları ile, Artvinliler Hizmet Vakfı’nda Borçka rüzgarları esti. Kültürü ve Artvin’in coğrafyasını yansıtan bu tablolarla katılımcılar Borçka’ya gitmiş kadar oldular.

Ayrıca, açılışa gelen hediyeler herkesin ilgi odağı oldu. “Ahşabın Gözyaşları” adıyla çalışmalar yapan, emekli eğitimci Muzaffer Sağır, Artvinliler Hizmet Vakfı’na Borçka Köprüsü, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’a tır hediye etti. Tamamen atık ahşap parçaları değerlendirerek Artvin yöresine ait objeler yapan emekli öğretmenin çok sayıdaki çalışmaları, yapılan bütün  etkinliklerde sergileniyor.

Babalar Günü olması nedeniyle sergiye katılan tüm babalara, “Çam Sakızı Çoban Armağanı” misali hediyeler verildi ve organizasyonun ev sahipleri tarafından “Babalar Günü” kutlandı.

Ortaklaşa organize edilen Fotoğraf Sergisi’nin açılışına, çok sayıda Artvinliler, Artvin dostları katıldı. Kokteyl ve hoş sohbetler eşliğinde gezilen Borçka fotoğraflarından oluşan sergiye ilgi büyüktü. Davetliler vakfın bahçesinde yöresel ikramlarla, akordeon ve tulum eşliğinde ağırlandılar.

Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği Başkanı Hasibe Özkan Yaptığı açıklamada, “Borçka Her türlü organizasyon için uygun olan vakıf merkezinde yapılan bu ortak organizasyon, benzer organizasyonlara örnek teşkil edeceğini umuyor, bütün STK temsilcileri ile güzel projelerde buluşmayı arzu ediyoruz.Davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran, Artvin’in duayeni, Artvin sevdalısı, iş insanı, Türk Gürcü Vakfı Başkanı, değerli büyüğümüz sayın İsmet Acar’a, Anayasa profesörü, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Sayın İbrahim Kaboğlu’na, Borçka Belediye Başkanı Sn. Ercan Orhan’a, Federasyon, Vakıf, Dernek başkan ve temsilcilerine, aramızda olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Artvinliler Hizmet Vakfı’nda ve Artvin ile ilgili bütün programlarda büyük bir özveri ile çalışan emek veren, Artvin’in ve vakfımızın beyinleri, sevgili Özlem Albaşoğlu Demir’e ve sevgili Emine Şeheri Ayan’a emekleri için teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyoruz.Sergideki fotoğraflardan satın almak isteyenler vakfımız ile irtibata geçebilirler.”

Artvinliler Hizmet Vakfı