Artvinli Golcü Yeni Sezona Hazır Girmek İçin Tatil Yapmıyor

Transfer Sezonunda Bora Berkay’ın Hangi Takıma Gideceği Merak Konusu

Artvinli gelecek vadeden Bora Berkay Şahinoğlulları, yeni sezon öncesinde henüz bir takım ile anlaşma yapmamasına rağmen antrenmanlarına başladı. Birçok takımın radarında olmasına karşın başta memleketinin takımı Artvin Hopaspor olmak üzere bölge takımlarının tekliflerini bekleyen Bora Berkay Şahinoğulları, transfer olacağı takıma hazır gidebilmek için zaman kaybetmiyor. Her gün düzenli olarak antrenmanlarını gerçekleştiren Artvinli profesyonel futbolcumuz Bora Berkay, dur durak bilmeden çalışıyor ve Artvinli bir futbolcu olarak Milli Takıma gitmeyi ve ilimize orada temsil etmenin hayallerini kuruyor.

Tercihim başta memleketimin takımı ya da bölgemizin takımları olacak

Türkiye’de golcü kıtlığının yaşandığı ülkemizde gencecik bir yıldız golcü adayı yeni sezona hazırlanıyor. Futbolcu kariyerine Trabzonspor’un altyapısında başlayan 1998 doğumlu profesyonel futbolcu Bora Berkay Şahinoğlulları, gözünü yükseklere dikmiş durumda. Bora Berkay Şahinoğulları, hedefi Artvinli Abileri Kemalattin Şentürk, Serdar Özbayraktar, İbrahim Üzülmez, Şener Özbayraklı gibi ünlü futbolcu ve milli takımda Artvinli olarak ülkemizi temsil etmek. Bu yüzden bir çok meslektaşı tatilde iken o henüz bir takım ile anlaşmamış olmasına karşın düzenli olarak antrenmanlarını yaparak yeni sezona ve gideceği takımda forma yarışına hazır hale gelmeye çalışan Bora Berkay, transfer tekliflerinde de ince eleyip sık dokuyor. Güçlü fiziğe, iyi bir tekniğe ve golcü ayaklara sahip bulunan Bora Berkay, birçok kulüpten teklif gelmesine karşın halen kendisine başta memleketinin takımı Artvin Hopaspor ve diğer bölge takımlarının tekliflerini bekliyor. Transfer tercihini yaparken önceliğinin memleketinin ve bölgesinin takımları olduğunu her fırsatta belirten Bora Berkay, profesyonel kariyerinde yükselirken Artvin adıyla anılmak için tercihinin Artvin olacağını ifade ediyor. Öncelikle kendi memleket takımında oynamak istediğini daha sonra diğer kulüplerden teklif gelmesi halinde tercih edeceğini açıklayan Bora Berkay, tatil yapmak yerine çalışarak kondisyon ve güç depoluyor. Hedefini milli takımda ülkemizi ve Artvin’imizi temsil etmek olduğunu belirten Bora Berkay, bir gün ülkemizde herkesin Bora Berkay adını sıkça duyacağını ve Artvinli hemşerilerinin de ‘Bora Berkay bizim çocuğumuz’ diyeceğine inandığını anlatarak Artvin’e mesaj gönderiyor.

Transfer sezonunda bölge takımlarınca da takip edilen Bora Berkay’ın kısa süre içerisinde transferi için kararını vermesi beklenirken, bu tercihin Artvin veya Karadeniz bölge takımları olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni bir yapılanma içerisinde olan Artvin Hopaspor’un yenilenen yönetiminin de bu isimden haberdar olduğu ve transfer çalışmalarına başlar başlanmaz da bu isimle ilgili görüşmelerinde yapılması bekleniyor.  ÇP

Bu haber 6.391 kez okundu.