Artvin’in Kurtuluş Yıldönümü Dolayısıyla Turnuvalar Devam Ediyor

tarafından
31
Artvin’in Kurtuluş Yıldönümü Dolayısıyla Turnuvalar Devam Ediyor
Bu haber 59 kez okundu.

 

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında çeşitli turnuvalar devam ediyor.

Artvin’in 103’ncü kurtuluş münasebetiyle Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 7 Mart Kurtuluş Kupası turnuvasında Satranç, yüzme ve masa tenisi branşlarında düzenlenen turnuvaya katılım yoğunluğu gözlendi.

Yüzme branşında 68 sporcu, satrançta 51 sporcu ve masa tenisinde 26 sporcu olmak üzere toplam 145 sporcunun katıldığını turnuvalarda dereceye giren sporculara 7 Mart Kutlamaları kapsamında tören alanında ödülleri takdim edilecek.

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü V. Hayati Güneri yapılan turnuvalar hakkında yaptığı açıklamada; “7 Mart 1921 tarihinde Artvin ilimizin düşman işgalinden kurtulması ve bu yıl da 103. Yıl dönümünü kutlayacak olduğumuz bu bayram vesilesiyle Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz bünyesinde yarışmalar düzenledik.

Bu yarışmalarımız yüzme, satranç ve masa tenisi yarışmalarından oluşuyor. Yüzme branşında 68 sporcu, satrançta 51 sporcu ve masa tenisinde 26 sporcumuz olmak üzere toplam 145 sporcu bu yarışmalara iştirak ettiler. Yarışmalar neticesinde dereceye giren sporcularımıza inşallah 7 Mart Kutlamaları kapsamında tören alanında madalya takdim edilecek.

Artvin’de gençliğin ve sporun yanındayız. Olmaya devam edeceğiz. Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 103. Yıl dönümünü sevinçle ve mutlulukla kutluyoruz. Hepimize kutlu olsun” diye ifade etti. – Tahsin Atasert