Artvin’in en büyük sorunu işsizlik

tarafından
66
Artvin’in en büyük sorunu işsizlik
Bu haber 129 kez okundu.

Artvin’in en büyük sorunun işsizlik olduğunu söyleyen AK Parti Artvin Milletvekili Adayı Ahmet Erdem, Artvin’de Ak Parti’nin iki milletvekili çıkaracağını belirtti.

14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Türkiye Genel Seçimlerinde iki aday çıkarmayı hedefleyen AK Parti seçim çalışmalarını sürdürüyor.  Erdem, milletvekili olduktan sonra Artvin’de ilk olarak bir çalıştay düzenleyeceklerini belirterek “Artvin’in en büyük sorunu işsizliktir. Göç veren bir memleketimiz var. Ama Artvin doğasıyla çok güzel. Niçin biz Artvin’in turizmini geliştiremeyelim? Artvin’de turizm gelişmeli. Bu bir istihdam alanı da oluşturacak.  Bakın şu anda yapılan barajlar sonucu Türkiye’de en çok kara balıkçılığın olduğu yer Artvin’dir. Bu aynı zamanda istihdam alanları demektir.  Bu işsizliğin önlenmesi için istihdam alanları oluşturulması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

AK Parti Artvin Milletvekili Adayı Ahmet Erdem şu ifadeleri kullandı; “Herkesin kendine göre bir hayat prensibi vardır. Ben açıkça ‘Ben aday olayım’ diye diyemez ki ‘Ahmet Hocam bize geldi beni aday yapar mısınız? Ben aday olmak istiyorum’ diye bir Allah’ın kulu bana bunu söyleyemez. Çünkü benim böyle bir talebim olmadı. Ancak bana verilen görevi en üst seviyede yapmaya çalıştım. Severek yaptım. Ben de gücüm müspetinde Allah’ın yardımıyla verilen görevi her zaman iyi yaptığım için bizi tanıyan çevremiz ısrarla ‘Sen aday ol’ diye söyleyince son gün son saatlerde adaylık müracaatını yaptım. Kolay değil, sizi seven insanlar sorumluluk yüklüyorlar. Bana göre milletvekilliği bir makam değildir, bir şöhret değildir, bir türbe değildir, bir meslek değildir. Millete hizmetkâr olmaktır. Ama sizi seven insanları ümitlerini boşa çıkarmayacaksınız.  Bunca insanın gönlünü kazanmışsınız, bu insanların sevgisini Ankara’ya taşıyıp hizmet olarak geri döndürebilecek misiniz?

Faruk Çelik bakanımızın Artvin’den aday olması beni sevindirmiştir. Çünkü önümüzde Faruk Çelik bakanımız, üç dönem bakanlık yapmış, 20 yıl milletvekilliği yapmış, devlet deneyimi, bakanlık deneyimi olan ve Cumhurbaşkanımızın sağ kolu konumda olan bir bakanımızın Artvin’den milletvekili adayı olması beni sevindirmiştir. Niçin? Asıl olan Artvin’de Artvin’e hizmettir. Ahmet, Mehmet bu hizmete vasıtadır. Asıl olan hizmettir. Bu hizmetinde Faruk Bey ile beraber daha güçlü olacağına inandığım, hizmetin daha hızlı olacağına inandım. Faruk Bakanımız ile birlikte Allah’ın izniyle seçilerek bizi seven insanların ümitlerini boşa çıkarmayacağız. Beklentilerini hızlı bir şekilde karşılayacağız. Bizi seven insanlar bizi güçlü bir şekilde meclise gönderecekleri için o güç kısa zamanda hizmet olarak yansıyacak.

Artvin’in en büyük sorunu işsizliktir. Göç veren bir memleketimiz var. Ama Artvin doğasıyla çok güzel. Niçin biz Artvin’in turizmini geliştiremeyelim? Artvin’de turizm gelişmeli. Bu bir istihdam alanı da oluşturacak.  Bakın şu anda yapılan barajlar sonucu Türkiye’de en çok kara balıkçılığın olduğu yer Artvin’dir. Bu aynı zamanda istihdam alanları demektir.  Bu işsizliğin önlenmesi için istihdam alanları oluşturulması gerekiyor. Milletvekili seçildikten sonra ilk işimiz Artvin’in üniversitesi var, üniversite hocalarımızla bir araya gelip bir çalıştay düzenleyeceğiz” diyerek açıklamasını son buldurdu. – Tahsin Atasert